فروش و قیمت مواد شیمیایی

ویتامین c

شرکت tacid ،اسید کلریدریک

ویتامین سی چیست؟

ویتامین  سی جامدی سفید رنگ و از جمله ویتامین های محلول در آب به شمار می رود. این ویتامین غیر سمی بوده و مصرف آن ایمنی بدن را تا حد چشمگیری افزایش می دهد.

ویتامین سی در جریان خون قرار می گیرد و اثر شیمیایی موادی را که به بافت های بدن آسیب می رسانند را خنثی می کند ، از این رو آن را یک آنتی اکسیدان می نامند. اسید آسکوربیک احتمال بروز سکته مغزی را در افرادی که سیگار نمی کشند تا 30% و در افراد سیگاری تا 70% کاهش می دهد. مصرف این ویتامین باید در وعده های غذایی گنجانده شود، زیرا امکان ذخیره آن در بدن وجود ندارد. از خواص مفید ویتامین سی می توان به رشد و ترمیم بافت های بدن ، درمان زخم و جای زخم  و ترمیم و حفظ سلامت غضروف های استخوانی ، استخوان ها و دندان ها و جذب مواد معدنی اشاره نمود.

غذاهای حاوی این ویتامین نباید پخته شوند ، یا به مدت طولانی نگهداری شوند زیرا میزان ویتامین سی آن ها کاهش می یابد. بهترین شکل مصرف منابع حاوی ویتامین ث مصرف خام آن هاست. با اینکه عوارض جدی مصرف بیش از حد vitamin c به ندرت مشاهده شده است؛ زیرا بدن میزان ویتامین اضافی را دفع می کند ، با این حال مصرف بیش از 2000 میلی گرم در روز باعث بروز بیماری هایی مانند ناراحتی معده و اسهال ، سوزش معده و گاهی اوقات سنگ کلیه می شود. اگر هر شخص در ماه به میزان مورد نیاز بدنش ویتامین c دریافت نکند، ممکن است دچار عوارضی نظیر بیماری اسکروی ، خونریزی لثه و همچنین خشکی پوست و آثار خون مردگی در زیر آن می شود.

 مقدار مصرف روزانه ویتامین c  در کودکان :

 

ویتامین سی

نقش قرص vitamin c در سلامت :

  1. در تشکیل کلاژن :

کلاژن یک ماده پروتئینی می باشد که سلول ها را در کنار هم نگه می دارد و اختلال در سنتز کلاژن می تواند موجب تأخیر در بهبود زخم ها گردد. ویتامین سی ث در بدن سبب شکل گیری کلاژن ها در استخوان ها ، غضروف ، عضله و رگ های خونی می شود و نیز در جذب آهن نیز نقش مهمی دارد.

  1. نقش در سنتز نوروترانسمیترها :

اسید آسکوربیک  در سنتز نوروترانسمیتر نور اپی نفرین نیز نقش مهمی دارد.نوروترانسمیترها در عملکرد مغز را به شدت تحت تاثیر قرار داده و از عوامل موثر برا رفتارهای عصبی می باشند.

  1. در متابولیسم چربی و کلسترول :

ویتامین سی در سنتز کارنی تین نقش مهمی دارد. کارنی تین مولکول کوچکی است که در انتقال چربی به میتوکندری نقش دارد و همچنین چربی انتقال یافته به میتوکندری به انرژی تبدیل می شود. تحقیقات اخیر دانشمندان اثبات کرده است ، که ویتامین مذکور، در متابولیسم کلسترول در تبدیل به اسیدهای صفراوی نیز نقش دارد که می تواند در میزان کلسترول خون و نیز در جلوگیری از بروز سنگ های کیسه صفرا موثر باشد.

  1. در تقویت سیستم دفاعی بدن :

ویتامین ث در مقابله با عوامل خارجی و سلول های سرطانی نقش مهمی دارد ، همچنین با تسهیل متابولیسم چربی و محافظت از بافت در برابر آسیب های ناشی از رادیکال آزاد در سلامت سیستم قلبی – عروقی نیز موثر است. با تحریک فعالیت آنتی بادی ها و سلول های  سیستم ایمنی بدن مانند فاگوسیت ها و نوتروفیل ها در فعالیت سیستم ایمنی تاثیر می گذارند. ویتامین سی سرطان هایی نظیر ، سرطان دهان ،  ریه ، معده و حلق را تا حد چشمگیری کاهش می دهد.

 

علائم کمبود ویتامین ث :

  • خستگی :

خستگی های مزمن و کاهش انرژی در طول روز از نشانه های کمبود ویتامین ث در بدن می باشد ، اما با این حال عوامل دیگر هم در خستگی تاثیر دارند.

 

  • تغییرات خلق و خو :

افرادی که دچار کمبود این ویتامین هستند معمولا تحریک پذیر بوده و سریع از کوره در می روند.

  • کاهش وزن :

افرادی که طی یک دوره به صورت ناگهانی دچار کمبود وزن می شوند دلیل آن می تواند کمبود ویتامین سی باشد.

  • درد عضلات :

درد در اندام ها و مفاصل می تواند از نشانه های کمبود vitamin c باشد.

ویتامین ث

  • کبودی :

کمبود این ویتامین از جمله عوامل موثر در کبودی بدن است. البته عوامل دیگر  مانند بیماری های نادر ، مصرف دارو ، قرار گرفتن بی از حد در برابر نور خورشید و بالا رفتن سن هم می توانند سبب کبودی بدن شوند.

 

  • مشکلات دهان و دندان ها :

میزان کافی مصرف ویتامین ث در روز به سلامت دندان ها و دهان کمک می کند و کمبود آن باعث ایجاد زخم در لثه می شود. اشخاصی که دچار کمبود ویتامین c می باشند ممکن است به بیماری اسکوربوت نیز مبتلا شوند که با تورم و خونریزی لثه و از دست دادن دندان ها همراه است.

ویتامین ث در چه موادی وجود دارد :

Vitamin c در موادی نظیر سبزیجات ، میوه ، آبمیوه و سیب زمینی به وفور یافت می شود. البته مقدار ویتامین سی موجود در این مواد به نحوه ی آماده سازی آنها به هنگام مصرف هم بستگی دارد. لازم به ذکر است که ویتامین سی فقط در سیب زمینی های تازه یافت می شود.

 

قرص های جویدنی ویتامین سی :

قرص های جویدنی ویتامین ث در طعم های مختلف موجود می باشد. این قرص ها با طعم های  انگور ، گیلاس ، پرتقال و تمشک توسط تولید کنندگان داخلی تولید می شود و وارد بازار دارویی می شود. به زودی قرص های جویدنی با طعم کیوی نیز وارد بازار می شود.

قرص های جویدنی برای افرادی که دچار نفخ معده هستند و نمی توانند از میوه ها استفاده کنند مفید است. این قرص ها برای جلوگیری از سرما خوردگی ، درمان آسم و سرعت التیام زخم ها مفید است.

ویتامین سی و دوران بارداری :

در دوران بارداری خطر زایمان زودرس در زنان باردار را کاهش می دهد؛ و زنانی که در دوران بارداری از مکمل های حاوی ویتامین سی استفاده می کنند ، کمتر از سایرین به پارگی کیسه آب و و زایمان زودرس دچار می شوند.

مقدار مصرف روزانه ویتامین c در زنان :

ویتامین c

 

 

اسید آسکوربیک چیست :

اسید آسکوربیک ماده ای ست سفید رنگ و قابلیت حل شدن در آب را دارد. دارای فرمول شیمیایی C6H8O6 می باشد و زمانی که در آب حل می شود یک محیط اسیدی ایجاد می کند و یک آنتی اکسیدان قوی به شمار می رود.

Acid ascorbicبه دلیل ویژگی های خاص ، در صنعت کاربرد فراوانی دارد. همچنین در مواد غذایی به عنوان آنتی اکسیدان و ویتامین وجود دارد.

قیمت خرید و فروش اسید آسکوربیک (ویتامین سی) :

کیمیا تهران اسید ، اسید آسکوربیک را با بهترین قیمت و کیفیت در کیسه های 25 کیلوگرمی در سراسر کشور به فروش می رساند. جهت خریداری محصولات و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

مقدار مصرف روزانه ویتامین ث در مردان :

 

ویتامین سی

تاریخ:21-04-1397, 11:18

نویسنده:admin

آمار بازدید:1673

دسته:مطالب علمی


تگ های مطلب :

محصولات مرتبط :

ویتامین c

اسید آسکوربیک

مقالات مرتبط :