اسید سولفوریک، اسید کلریدریک، اسید نیتریک، اسید سیتریک

» » مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها

شرکت tacid ،اسید کلریدریک

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها 

ترشی این لواشک های مصنوعی که میخورید و یا نوشیدنی های ترش مزه حاصل از ترشی عصاره میوه نیست بلکه این مزه همان اسید سیتریک و برخی افزودنی ‌های اسیدی است که در زمان فرآوری به محصول اضافه می‌شود.
وقتی گرمای هوا نفس گیر می‌شود بیشتر در پی یافتن یک خوردنی یا نوشیدنی ترش‌ مزه هستیم تا بتواند از شدت التهابات ناشی از حرارت بدن بکاهد و از درون خنک‌ مان کند.
نوشیدن یک لیوان آب زرشک، آب آلبالو، آب لیمو یا خوردن تنقلات ترش‌ مزه ‌ای چون آلوچه، آلو جنگلی و لواشک برایمان لذت بخش می‌شود، اما آیا واقعا ترشی آبمیوه‌ های صنعتی ترش‌ مزه، آب زرشک و آب آلبالویی که در بطری‌ های بزرگ بسته ‌بندی شده‌اند یا از طریق دست فروشان در سطح شهر عرضه می‌شوند یا آن لواشک ‌های لوله شده براق و لعاب ‌داری که به مشتری‌ ها چشمک می‌زند یا آلو های قرمز و خوش رنگی که شیره ترش ‌مزه‌ای آن را احاطه کرده است، حاصل از ترشی عصاره میوه است یا به واسطه برخی افزودنی‌ های شیمیایی ترش می‌شوند؟
لازم است بدانید بیشتر تنقلاتی که در بازار وجود دارد همچون انواع لواشک ‌ها، آلوچه‌ های فرآوری شده، پودرهای خوراکی ترش ‌مزه و حتی پودر شربت و ژله، حاصل از ترشی عصاره میوه نیست و آنچه که در زمان مصرف موجب سوزش زبان و ایجاد مزه‌ای خوشایند و دلچسب می‌شود، اسید سیتریک و برخی افزودنی‌ های اسیدی است که در زمان فرآوری به محصول اضافه می‌شود.

 

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها


ضرر ترشی‌ های مصنوعی :

اسید سیتریک به طور طبیعی و به میزان کم در انواع میوه‌ ها و سبزی ‌‌ها وجود دارد، اما در صنعت برای تشدید این طعم از اسید سیتریک مصنوعی و سنتز شده استفاده می‌شود. بزرگ ‌ترین ضرر محصولات حاوی این اسید آن است که در اثر مکیدن، نگهداشتن و ساییدن این خوراکی ‌‌ها به دندان سطح مینا تخریب و سبب پوسیدگی زود هنگام می‌شود.
به همین دلیل توصیه می‌شود که پس از مصرف این محصولات حتما چند جرعه آب نوشیده شود. ضرر دیگر آن که مصرف زیاده از حد یا طولانی مدت این خوراکی ‌ها یا نوشیدنی‌ های ترش با افزایش ترشح اسید معده باعث سوزش و ترش کردن می‌شود و برای مبتلایان به زخم معده و اثنی‌عشر و کسانی که مستعد ریفلاکس هستند، محدودیت مصرف دارد.
به محصولات ترش نمک و شکر می‌زنند.
موضوع مهم دیگری که گفتن آن لازم به نظر می‌رسد این که برخی افراد به طور مستمر از فرآورده ‌های ترش به عنوان محصولی چربی‌سوز و لاغرکننده استفاده می‌کنند، اما باید بدانید ترشی اسید های افزودنی هیچ گاه خاصیت لاغرکنندگی نداشته و حتی با کمک به ترشح اسید معده، غذا را سریع هضم و جذب کرده و ضمن تشدید گرسنگی باعث افزایش اشتها و اضافه وزن می‌شود.
از طرفی شکر و مواد شیرین‌کننده ‌ای که جهت ملس شدن و افزایش ماندگاری به محصولاتی چون لواشک و آلوچه‌ های فرآوری شده یا فله‌ای افزوده می‌شود برای مبتلایان به دیابت و افرادی که از رژیم لاغری پیروی می‌کنند منع یا محدودیت مصرف دارد.
این را هم بدانید اگر به محصولات ترش، شکر اضافه نکنند بدون شک برای افزایش ماندگاری محصول نمک را جایگزین شکر می‌کنند.

 

تاریخ:25-09-1397, 11:27

نویسنده:admin

آمار بازدید:5721

دسته:مطالب علمی


تگ های مطلب :

محصولات مرتبط :

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها

اسید سیتریک خشک و آبدار

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها

اسید سیتریک

مقالات مرتبط :

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها

کاربرد و موارد مصرف اسید سیتریک

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها

قیمت خرید و فروش اسید سیتریک

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها

اسید سیتریک چین TTCA، ENSIGN، RZBC

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها

تهیه و تولید اسید سیتریک

مضرات اسید سیتریک مصنوعی در لواشک ها

مضرات جوهر لیمو