فروش و قیمت مواد شیمیایی

» » ایمنی آمونیاک

ایمنی آمونیاک

شرکت tacid ،اسید کلریدریک

ایمنی آمونیاک :

1.خطرات :

حریق : گاز آمونیاک خطر اشتعال ندارد.

تماس تنفسی : گاز آمونیاک محرک شدید دستگاه تنفسی است. در تماس مختصر سبب احساس سوزش در مجاری تنفسی و سرفه های مکرر می شود در تماس شدید ممکن است باعث سوختن نلیژه ها و اثرات بلند مدت تنفسی گردد مصدوم باید سریعا به پزشک رسانده شود.

تماس پوستی : غلظت زیاد این گاز در رطوبت پوست حل می شوداین گاز محرک و خورنده پوست است بعد از تماس پوست با این گاز حساس گزیدگی و درد وجود دارد و ممکن است سبب خشک شدن پوست شود علائم مختصر آن عبارتند از کرختی، تیر کشیدن و خارش در موضع تحت تاثیر است.

تماس چشمی : تماس مستقیم با مایع این گاز که تحت فشار نگه داشته می شود سبب سرما زدگی و انجماد و زخم های شدید در چشم می شود صدمات چشمی پایدار و در شدیدترین حالت ممکن است سبب کوری چشم شود در اثر جراحات شدید و پایدار چشمی در اکثر مواقع قدرت بینایی کاهش می یابد باید از ماسک های چشم و صورت و در صورت امکان از ماسک های دارای کپسول هوا استفاده کرد.

بلع و گوارش : احتمال خوردن این گاز بسیار کم است اما در صورت خوردن این گاز سبب سوختن مخاط داخلی بدن می شود مصدوم را سریعا به پزشک برسانید.

2.پیش گیری :

تماس تنفسی : از ماسکهای شیمیایی کارتریج دار با کارتریج مخصوص محافظت در برابر آمونیاک ، ماسک تمام صورت و ... استفاده شود.

تماس پوستی : از دستکش ، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی استفاده شود.

تماس چشمی : از محافظ چشم ( عینک های لبه دار ) ایمنی مخصوص مواد شیمیایی استفاده شود در بعضی مواقع حفاظت صورت الزامی است.

 

3.کمک های اولیه :

تماس تنفسی : فرد مصدوم را به هوای آزاد ببرید و اگر تنفس به سختی انجام می شد به فرد دستگاه اکسیژن وصل کنید و به پزشک مراجعه کنید.

تماس پوستی : سریعا موضع را با آب ولرم و به آرامی شستشو دهید. در صورت سوختگی یا سوزش به پزشک مراجعه کنید.

تماس چشمی : سریعا چشم را با مقدار زیادی آب ولرم به آرامی و به مدت 10 تا 20 دقیقه شستشو دهید چشمها را با نوار استریل بسته و به پزشک مراجعه کنید.

بلع و گوارش : به مصدوم شیر یا آب بدهید و اجازه دهید از طریق تهوع، تخلیه گوارشی شود در صورتی که مصدوم هوشیار نباشد از برگرداندن محتویات معده بصورت اجباری اجتناب کنید.

 

شرایط انبارش :

در جای خشک و خنک با تهویه مناسب به دور از اشعه آفتاب گرما منابع محترق و مواد آتش گیر انبار شوند. سیلندرهای این ماده نباید در مجاورت آسانسور راه روها انبار شود. توصیه می شود مخازن بزرگ آمونیاک در هوای آزاد و زیر سایه بان نگهداری شوند.

تاریخ:28-01-1395, 10:48

نویسنده:admin

آمار بازدید:4056

دسته:مطالب علمی


تگ های مطلب :

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

ایمنی آمونیاک

قیمت خرید و فروش آمونیاک

ایمنی آمونیاک

آمونیاک چیست

ایمنی آمونیاک

تاریخچه و تولید آمونیاک