فروش و قیمت مواد شیمیایی

» » اسید بوریک در کشاورزی

اسید بوریک در کشاورزی

شرکت tacid ،اسید کلریدریک

اسید بوریک در کشاورزی :

بور از عناصر ضروری برای ادامه حیات موجودات زنده می باشد. این عنصر در رشد طولی ریشه ، متابولیسم اسیدهای نوکلئیک و هیدروکربورها، ساخت دیواره سلولی ، متابولیسم فنل ها و اکسین ها ، جوانه زنی و رشد لوله گرده و افزایش تحمل گیاه در برابر بیماری ها و سرما نقش اساسی دارد. در بسیاری از فرآیندهای میانی و زیستی بدن از جمله توسعه استخوان ها و بهبود فعالیت های مغز نقش دارد.

 

 

اسید بوریک در کشاورزی

مشخصات کود :

بر از عناصر کم مصرفی است که کمبود آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را وارد کند. چرا که رشد و تقسیمات مریستی ، گلدهی و تلقیح ، تشکیل و رشد میوه ها به شدت تحت تاثیر وضعیت بر در گیاه می باشد. کمبود این عنصر عمدتا در اراضی شنی و خاک های آبیاری شده با آب های شیرین با بر کم شایع است. اسید بوریک با فرمول H3BO3 و با 17 درصد بر تولید و در بسته بندی های 25 کیلوگرمی عرضه می شود.

روش ، زمان و مقدار مصرف :

این کود را می توان به روش های مختلف ( مصرف خاکی قبل از کاشت، آب آبیاری و محلول پاشی ) مصرف نمود. محلول پاشی پنج در هزاران همراه پتاس و سولفات روی در پائیز بعد از برداشت محصول و یا اوایل بهار به همراه ازت و روی قبل از باز شدن شکوفه ها بسیار با اهمیت و مفید است.

درختان : در زمستان در قسمت میانی سایه انداز به همراه کود حیوانی و گوگرد به صورت چالکود یا کانال کود به میزان 100 تا 150 گرم در هر درخت بارور می شود.

نباتات زراعی : هنگام تهیه بستر بذر همراه با سایر کودهای زمستانه به میزان 50 تا 80 کیلوگرم در هکتار در زیر خاک مصرف می شود.

محلول پاشی : در درختان میوه به نسبت 3 تا 5 در هزار و در محصولات زراعی به نسبت 3 تا 4 در هزار محلولپاشی می شود.

گیاهان و مناطق مورد مصرف : گیاهانی مانند یونجه ، چغندرقند ، کرفس و برخی دیگر از نباتات غده ای نیاز بالایی به بر دارند. درختان میوه نیز خصوصا سیب و گلابی به کمبود بر حساس می باشند. مطالعات نشان داده است که در تاکستان ها کمبود ور یکی از رایج ترین کمبودهاست.

نکات فنی : نظر به اینکه محدوده کمبود و سمیت بر بسیار به هم نزدیک است، لذا در مقدرا مصرف آن بایستی نهایت دقت را معمول داشت.

 

تاریخ:11-09-1397, 10:11

نویسنده:admin

آمار بازدید:7985

دسته:مطالب علمی


تگ های مطلب :

محصولات مرتبط :

اسید بوریک در کشاورزی

اسید بوریک | Boric acid

مقالات مرتبط :

اسید بوریک در کشاورزی

قیمت خرید و فروش اسید بوریک

اسید بوریک در کشاورزی

خواص اسید بوریک

اسید بوریک در کشاورزی

تولید اسید بوریک از بوراکس

اسید بوریک در کشاورزی

اسید بوریک ترک Etibank ، Etimaden

اسید بوریک در کشاورزی

تولید اسید بوریک