00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » زاج سفید(آلومینیوم سولفات)

زاج سفید(آلومینیوم سولفات)

زاج سفید(آلومینیوم سولفات)

زاج سفید

زاج سفید سنگ بلوری شکلی می باشد که در طبیعت یافت می گردد و از زمان های کهن به اسم ضد عرق شناخته شده بود و البته فواید دیگری  هم دارد. زاج سفید در واقع سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیوم می باشد که سولفات آلومینیوم به اسم تجاری آلوم یا زاج سفید نیز معرفی می گردد. این ماده با قیمت ناچیزی در عطاری ها به فروش می رسد. شکل آن شبیه سنگ نمک خرد شده می باشد.

خواص زاج سفید

  • یکی از خواص زاج سفید درمان سرطان مثانه می باشد.
  • همچنین زخم های کلیه ها، مجاری ادرار و مثانه را بهبود می دهد.
  • باعث کاهش ورم ها و بادها دراعضای بدن می گردد.
  • موجب شکستن سنگ های کلیه می گردد.
  • زاج سوخته با عسل موجب پهن و قطور شدن پلک می گردد.
  • جهت جلوگیری از خون ریزی بینی بو کردن زاج سوخته مفید است.
  • این سنگ مرهمی برای زخم های دهان می باشد.
  • همچنین ورم لثه و عضلات حلق را معالجه می کند.
  • برای درد گوش و رفع چرک و عفونت فیتیله زاج سفید با عسل سودمند می باشد.
  • برای درمان شقاق و بواسیر نیز زاج سفید آسیاب شده نافع است.

زاج سفید(آلومینیوم سولفات)

خواص زاج سفید برای عرق

زاج سفید چون از سولفات آلمینیوم تشکیل شده است برای کاهش عرق و بستن منافذ تولید عرق استفاده می گردد.
در واقع زاج سفید یک ضد عرق طبیعی بسیار مفید می باشد.بدین منظور زیر بغل خود را مرطوب کنید و زاج را زیر بغل مالش دهید و پس از چند دقیقه آن را شستشو دهید . 

زاج سفید(آلومینیوم سولفات)


 

روش مصرف زاج سفید
زاج سفید معمولا به صورت قطعات بزرگ می باشد ابتدا آن را کمی بکوبید تا خرد گردد. سپس آن را در دستگاه آسیاب ریخته و بصورت پودر آن را مصرف کنید.

خواص زاج سفید  برای پوست

از زاج سفید برای مشکلات پوستی از قبیل جوش و آکنه و زخم ها و درمان گوشت اضافه استفاده می گردد
جهت درمان جوش پودر زاج سفید و گلاب را با هم مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه روی جوش بگذارید سپس با آب ولرم بشویید.این ماسک را هفته ای یک نوبت استفاده نمایید.
علاوه بر این موجب سفت شدن و جوانی پوست می گردد بدین منظور 1قاشق پودر زاج و یک قاشق عسل مخلوط نمایید و به مدت 15 دقیقه روی پوست گذاشته و سپس با آب بشورید.
زاج سفید همچنین ترک کف پا را از بین می برد؛ بایستی 2 قاشق پودر زاج و یک قاشق روغن زیتون و 1 قاشق عسل مخلوط کنید سپس بعد از شستن و خشک کردن پاها به مدت 5 دقیقه ترکیب را به
کف پا ماساژ دهید و بعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
همچنین برای قارچ پای ورزشکاران 4 قاشق پودر زاج را در یک سطل آب ریخته و پاها را به مدت 15 دقیقه در آن بگذارید و سپس پاها را شسته و خشک کنید برای درمان بهتر یک روز در میان این
عمل را تکرار کنید یا 2 قاشق پودر با 4 قاشق گلاب مخلوط و به پاها بمالید بعد از ده دقیقه پا ها را با آب ولرم بشویید و خشک کنید

خواص ضد میکروبی زاج سفید

جهت استفاده از خواص ضد میکروبی زاج مقدار 100 گرم از بلورهای زاج را آسیاب نموده و در1 لیتر آب به مدت 10 دقیقه بجوشانید . این محلول رقیق ، یک محلول شستشوی گیاهی با خاصیت ضد میکروبی قوی می باشد جهت پیشگیری از بیماری های تناسلی به صورت استعمال خارجی شستشو دهید.

مضرات زاج سفید 

زاج سفید متشکل از ماده ای به نام Pbo یا سرب اکساید می باشد که با جذب پوستی بسیار بالا در طولانی مدت ممکن است سبب تحریک یا سوختگی در پوست بدن گردد.

 

زاج سفید(آلومینیوم سولفات)

کاربرد های درمانی زاج سفید

زاج سفید برای گل مژه یا آبسه چشم
با یک قاشق پودر زاج سفید، یک قاشق پودر چوب صندل و ۲ قاشق گلاب، خمیر درست کنید. سپس این خمیر را روی گل مژه یا آبسه چشم بگذارید. مدتی بمانید و سپس با آب ولرم بشویید. این کار را حداقل یک بار در روز و به مدت ۳ تا ۴ روز انجام دهید تا اندازه گل مژه کاهش یابد.
زاج سفید برای ورم لوزه
۱/۲ قاشق پودر زاج سفید را با شعله ملایم بو دهید. آن را با ۱ لیوان شیر ولرم ترکیب کرده و روزانه بنوشید. این کار به دلیل خواص ضد باکتری زاج سفید به تسکین گلودرد و دیگر علائم ورم لوزه کمک می‌کند.
زاج سفید برای خون دماغ
مقدار کمی پودر زاج سفید را با ۳/۴ قاشق روغن حیوانی ترکیب کنید. سپس ۱ تا ۲ قطره از این ترکیب را در سوراخ بینی که دچار خونریزی شده بریزید. زاج سفید رگ‌های خونی را منقبض کرده و خون دماغ را به سرعت متوقف می‌کند.
زاج سفید برای تنگ کردن واژن
زاج سفید می‌تواند برای تنگ کردن واژن نیز به کار رود. اما اثر آن موقتی و به مدت چند ساعت است. ۱ تا ۲ قاشق پودر زاج سفید را در آب حل کنید. آن را صاف کنید. یک گلوله پنبه‌ای را در آن گذاشته و بر دیواره‌های خارجی واژن بگذارید.
۵ دقیقه بمانید و سپس با آب معمولی بشویید. اما مراقب باشید که پودر زاج سفید را مستقیما بر واژن نگذارید چرا که تاثیر منفی می‌گذارد.
زاج سفید برای حلقه های تیره دور چشم
یک قاشق پودر زاج سفید را با ۲ قاشق گلاب یا آب معمولی ترکیب کنید تا خمیر به دست بیاید. این ترکیب را روی حلقه‌های تیره قرار دهید.
چند دقیقه بمانید و سپس صورت خود را بشویید. مراقب باشید زاج سفید با چشم‌‌ها تماسی نداشته باشد. هنگام استفاده از این درمان بسیار مراقب باشید زیرا باعث سوزش شدید چشم‌ها می‌شود.

تاریخ:25-03-1398, 11:31

نویسنده:admin

آمار بازدید:6234

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

محصولات مرتبط

زاج سفید(آلومینیوم سولفات)

سولفات آلومینیوم

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *