00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید

رسوب کتری

رسوب کتری

6 راهکار ساده برای رفع رسوب کتری و سماور

حتما شما دست کم یک بار با کتری رسوب گرفته مواجه شده اید که معمولا بر اثر ناخالص بودن آب شهری ایجاد می شود، این رسوب ها اگر از بین نروند سبب بد رنگ شدن چای و نوشیدنی های بر پایه آب شده می شوند. علاوه بر آن طعم نامطلوبی به آنها می بخشند، امروز روش های مختلفی برای از بین بردن این رسوبات در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم :

  1. برای جرم های نسبتا تازه و لایه های نازک آهکی، ابتدا کتری را داغ کنید و سپس مقداری آب یخ درون آن بریزید با این روش جرم ها به آرامی از جدار کتری کنده می شوند توجه داشته باشید برای این منظور نباید کتری بسیار داغ شود چرا که موجب از بین رفتن لحیم آن می گردد.
  2. می توانید مقداری سرکه درون کتری ریخته و مدت 10 دقیقه بجوشانید و سپس آب آن را خالی کرده و بشویید و دوباره از آب پر کنید و بگذارید بجوشد این کار برای از بین بردن بوی نامطبوع سرکه از داخل کتری بسیار موثر است.
  3. یکی دیگر از روش های جالب از بین بردن رسوب کتری ها و جلوگیری از رسوب مجدد آنها استفاده از فلس صدف یا همان گوش ماهی ها است که باعث می شود آهک موجود در آب را به خود جذب نمایند، از این روش پس از جرم زدایی و یا برای کتری های نو استفاده کنید تا آهک آب به دیواره های آن جذب نشود.
  4. روش موثر دیگر برای رسوب زدایی استفاده از سیب زمینی رنده شده است در ظرف مورد نظر با توجه به اندازه ظرف دو یا سه سیب زمینی رنده کنید و اجازه دهید با آب به مدت نیم ساعت بجوشد، سپس یک تکه زاج سفید کوبیده شده به آن اضافه کنید و نیم ساعت دیگر بجوشانید، آب آن را خالی کنید و بگذارید با آب تازه بجوشد.
  5. می توانید برای جرم گیری از مقداری جوش شیرین حل شده در آب نیز استفاده کنید، برای این منظور این ترکیب را به نسبت 2 به 1 تهیه کنید و بگذارید درون کتری بجوشد، اگر به نتیجه نرسیدید این عمل را چند بار تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.
  6. اگر مقدار رسوبات حجیم نیست و کتری مورد نظر شما کوچک است می توانید درون آن آب بریزید و به مدت نصف روز در جایخی یخچال قرار دهید. پس از گذشت مدت مذکور آن را در آورده پس از خارج شدن یخ از آن کتری رسوب زدایی می شود، آن را بشویید و با آب تازه بگذارید به جوش بیاید.

تاریخ:16-09-1398, 10:38

نویسنده:admin

آمار بازدید:2786

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

محصولات مرتبط

رسوب کتری

دیسکلر بدون بو

رسوب کتری

دیسکلر

رسوب کتری

سوپر دیسکلر

رسوب کتری

اسید سولفامیک

مقالات مرتبط

رسوب کتری

رسوب زدایی آبگرمکن

رسوب کتری

رسوب کتری

رسوب کتری

رسوب زدایی با دستگاه ویژه

رسوب کتری

رسوب زدایی با پمپ

رسوب کتری

قیمت فروش دیسکلر

رسوب کتری

ترکیبات اسید دیسکلر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *