00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک چیست

کشاورزی زیستی، ارگانیک، طبیعی یا آلی نوعی کشاورزی است که در تولید و فرآوری محصولات شیمیایی، سموم، هورمون ها و دگرگونی ها و دستکاری های ژنتیکی استفاده نشود و همه مراحل تقویت زمین، کاشت و برداشت با استفاده از نهادهای طبیعی باشد.کشاورزی ارگانیک سیستمی تولیدی است که سلامت خاک، اکوسیستم ها و انسان را پایدار می سازد و بر فرایند بوم شناسه، تنوع زیستی و چرخه های سازگار با شرایط محلی تکیه دارد. فرآورده های کشاورزی زیستی در کشور ما با نام محصولات سالم و در کشورهای اروپایی و آمریکایی با نام کشاورزی زیستی و یا کشاورزی بیولوژیک شناخته می شود. کشاورزی زیستی، یمک سیستم مدیریتی جامعی است که کمیت محصولات از تولید تا فرآوری و انتقال به مصرف کننده، سلامت خاک، گیاه، حیوان، انسان، میکروارگانیسم ها، محیط سیاره زمین به عنوان یک موجود زنده واحد، اصول اکولوژیکی، محیط زیست، اصول عدالت و روابط اجتماعی، احترام به مخلوقات و اصول پایداری زیستی در ان مد نظر است. یکی از تصورات اشتباه در مورد کشاورزی ارگانیک آن است که این شیوه کشاورز بی نیاز از کاربرد مواد شیمیایی می باشد. باید توجه داشت که ساختمان تمام موجودات زنده و غیر زنده، از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده است. در حقیقت باید این طور گفت که آن دسته از مواد شیمیایی که به صورت طبیعی به دست آمده اند در کشاورزی ارگانیک و در حاصلخیز نمودن خاک یا حفاظت گیاهان و پرورش دام، استفاده می شوند. البته کشاورزی ارگانیک، سیستمی است که با کاربرد مستقیم یا مصرف همیشگی آن دسته از مواد شیمیایی که به راحتی به فرم قابل حل در می آیند همچنین کاربرد هر گونه ماده ضد حیات حتی اگر منشا طبیعی داشته باشد، مخالف است. در جایی که استفاده از این ترکیبات الزامی باشد، باید آنهایی به کار برده شوند که کمترین تاثیر سو را در سیستم به جای گذارند. نباید تصور کرد که کشاورزی ارگانیک صرفا هدف جایگزینی ترکیبات آلی با ترکیبات به اصطلاح آگرو شیمیایی را دارد.

تصور اشتباه دیگر از کشاورزی ارگانیک این است که منظور از کشاورزی ارگانیک یعنی بازگشت به کشاورزی سنتی که سال ها قبل از مکانیزه کشاورزی رواج داشته است. بلعکس زارعین کشاورزی ارگانیک نمی توانند خود را از دستاوردهای علمی50 سال اخیر بی نیاز بدانند. درحقیقت کشاورزی ارگانیک سعی دارد با بهره گیری از یافته های علوم زیستی به صورت تکنیک های پیشرفته خود را از قید آگرو شیمیایی که کشاورزی صنعتی را به خود وابسته کرده رها ساخته و به بهبود کیفیت خاک و محصولات کشاورزی کمک کند.

تاریخ:28-02-1398, 14:41

نویسنده:admin

آمار بازدید:2041

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

محصولات مرتبط

کشاورزی ارگانیک

سولفات آمونیوم | Ammonium sulfate

مقالات مرتبط

کشاورزی ارگانیک

سولفات

کشاورزی ارگانیک

کود ارگانیک

کشاورزی ارگانیک

کود شیمیایی

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *