00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » سیترات سدیم چیست

سیترات سدیم چیست

سیترات سدیم چیست

 

آشنایی با سیترات سدیم 

ترکیب شیمیایی که نمک سدیم اسید سیتریک محسوب می شود. این نمک بافری است که فلزات را جذب می کند و در اشکال بی آب و آب دار یافت می شود. شکل تبلور محلول آبکی آن به دست می آید. شکل بی آب این نمک به میزان 57 گرم و شکل دو آبه آن به میزان 65 گرم در هر 100 میلی لیتر آب 25 درجه سانتی گراد قابل حل است. از این نمک به عنوان بافر در تولید نوشابه های گاز دار به عنوان ناظم اسیدیته در مرباها، به عنوان پف کننده در خامه و به عنوان امولسیون کننده در پتیرهای فرآیند شده استفاده می شود. همچنین برای ممانعت از ترسیب مواد جامد شیرهای تغلیظ شده در حین ذخیره سازی در انبار از این نمک استفاده می شود. این نمک با ترکیبات آهن و کلسیم واکنش کرده و با جذب فلزات کلسیم و آهن باعث تشکیل ترکیبات پیچیده می شود. حد مجاز مصرف سیترات سدیم 1/0 تا 25/0 درصد است.

سیترات سدیم نمک سدیم اسید سیتریک است. در این مفهوم، شبیه به سیترات کلسیم، مانند اسید سیتریک، ترش مزه است، و همچنین داشتن طعم شور، مانند نمک های دیگر. همین دلیل، سیترات هایی مانند سدیم و سیترات کلسیم هستند که معمولا به عنوان نمک ترش شناخته شده استفاده می کنند. عموما به عنوان افزودنی غذایی، که معمولا برای طعم و یا به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد سیترات سدیم

 

تاریخ:22-05-1398, 12:39

نویسنده:admin

آمار بازدید:5427

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

محصولات مرتبط

سیترات سدیم چیست

سیترات سدیم

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *