00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید

» » گلیسیرین و فوایدش برای پوست

گلیسیرین و فوایدش برای پوست

گلیسیرین و فوایدش برای پوست

گلیسیرین و فوایدش برای پوست

 1. گلیسیرین برای پوست مفید است.
 2. از گلیسیرین خالص استفاده نکنید.
 3. گلیسرین بهترین ماده جلوگیری کننده از خشکی پوست.
 4. گلیسیرین نرم کننده و مرطوب کننده پوست های خشک.
 5. گلیسیرین برای روشن کردن پوست آرنج.
 6. مخصوص پوست های درخشنده.
 7. گلیسیرین پوست را در برابر التهاب قوی می کند.
 8. اگر پوستتان زبر شده باشد.
 9. گلیسیرین برای پوست مفید است.
 10. از گلیسیرین خالص استفاده نکنید.
 11. بهترین ماده جلوگیری کننده از خشکی پوست.
 12. گلیسیرین برای نرم کردن پوست های خشک.
 13. گلیسیرین برای روشن کردن پوست آرنج.
 14. اگر پوست درخشنده می خواهید.
 15. گلیسیرین پوست را در برابر التهاب ها قوی می کند.

گلیسیرین و پوست

اگر دستانتان زبر شده است 

گلیسیرین می تواند رطوبت را به خود جذب کند تا جایی که اگر رطوبت هوا بیشتر از 70 درصد باشد گلیسیرین اندکی از آن را به خود جذب می کند. بنابراین وقتی روی پوست قرار می گیرد می تواند رطوبت را جذب کند و به پوست انتقال دهد و در روز های سرد و خشک پوست شما را نجات می دهد.

قیمت خرید گلیسیرین

گلیسیرین و زبری پوست

 

گلیسیرین در بسیاری از محصولات پوست و مو وجود دارد :

محصولاتی مانند انواع صابون ها، پاک کننده ها، مرطوب کننده ها و شامپوها و ....

گلیسیرین خالص پوست را خشک نمی کند، مثلا اگر شما در آب و هوای خیلی خشک از گلیسیرین خالص استفاده کنید، مواد موجود در گلیسیرین، رطوبت را از لایه های عمیق پوست بیرون می آورد و به سطح پوست می آورد و در نتیجه این رطوبت با آمدن روی سطح پوست بخار می شود و در نهایت پوست خشک تری به جا می ماند، اما در کرم های حاوی گلیسیرین ، نوعی افزودنی اضافه می کنند تا آب و رطوبت از دست نرود و در نتیجه پوست رطوبت خود را حفظ کند. اگر میخواهید از گلیسیرین خالص استفاده کنید بهتر است آن را با آب رقیق کنید.

پوست ما به طور طبیعی مواد شیمیایی محلول در آبی را تولید می کند که به عنوان عامل های مرطوب کننده طبیعی شناخته می شوند که پوست را پر از آب نگه می دارند.

گلیسیرین خیلی شبیه این عوامل مرطوب کننده طبیعی پوست است، چون رطوبت محیط را جذب پوست می کند.

در واقع گلیسیرین قدرت حفاظتی پوست را بالا می برد تا بتواند مواد شیمیایی مضر را دفع کند و در عوض میزان بیشتری آب در خود نگه دارد و در نتیجه پوست کمتر خشک می شود. بعضی از پزشکان عقیده دارند گلیسیرین بهترین ماده برای جلوگیری از خشک شدن پوست است.

اگر به خاطر خشکی، پوستتان زبر شده است، می توانید با ساختن یک ماسک صورت از این زبری خلاص شوید. کافی است مقداری گلیسیرین را با مقداری عسل و آب مخلوط کنید و بعد به آن کمی آرد جو اضافه کنید تا مخلوط حالت خمیری پیدا کند و بتوانید به صورت ماسک به چهره بمالید. این ماسک باید حدود 20 دقیقه روی پوست باقی بماند و بعد با آب بشویید.

خیلی اوقات به خاطر طرز نشستن و قرار دادن آرنج ها روی میز پوست این قسمت تیره می شود و این تیره شدن پوست برای خیلی از خانم ها آزاردهنده می باشد، اما را حل طبیعی برای حل شدن این موضوع وجود دارد.

کافی است آب یک عدد لیمو را بگیرید و با مقداری شکر مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. بعد این مخلوط را روزانه حدود 5 دقیقه روی آرنج ماساژ دهید. لیمو خاصیت رنگبری داشته و شکر هم تمامی سلول های مرده را از بین می برد. بعد از این کار مخلوطی از گلیسیرین و گلاب تهیه کنید که کمی حالت کرمی داشته باشد و وری بازوها بمالید. این کار تولید ملانین (رنگدانه پوست) را کم می کند و رنگ قسمت های تیره پوست را روشن می کند.

در واقع هم گلاب و هم گلیسیرین به عنوان رنگبرهای طبیعی شناخته می شوند که می توانند پوست های مرده و چربی های پوست را هم بردارند.

گلیسیرین از آن ماده هایی است که می تواند رطوبت را به پوست بازگرداند، بدون آن که آن را چرب کند. علاوه بر این، منافذ پوستی را هم مسدود نمی کند.

استفاده از ماسک گلیسیرین می تواند شما را از شر پوست های مرده و کدر خلاص کند و با آبرسانی پوست را درخشان کند.

برای نرم و سفید کردن دست هم می توانید از گلیسیرین استفاده کنید، به این طریق که مقداری عسل و آبلیموی ترش را با آن مخلوط کرده و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی دست ها بمالید و سپس بشویید.

برای ساخت این ماسک ابتدا باید زرده و سفیده یک تخم مرغ را جدا کرده و سفید تخم مرغ را هم بزنیم تا کاملا کف کند. بعد به آن یک قاشق عسل اضافه کنید. عسل علاوه بر اینکه برای سلامت پوست مفید است، خاصیت چسبندگی آن باعث می شود، سلول های مرده سطح پوست به خوبی کنده شوند.

حال به این مخلوط یک قاشق غذاخوری گلیسیرین اضافه کنید و دوباره خوب هم بزنیدتا پف کند.

اکنون این مخلوط را با انگشت به کل صورت تان بمالید. حواستان باشد خیلی به چشم ها نزدیک نشوید. اجازه دهید تا ماسک کاملا روی صورت تان خشک شود. بعد از خشک شدن آرام ماسک را از روی صورت بکنید تا همراه سلولها و پوست مرده نیز کنده شود. در نهایت صورت را با آب سرد بشویید.

تحقیقات علمی نشان می دهند استفاده از گلیسیرین می تواند از پوست در مقابل حساسیت ها و التهاب ها محافظت کند. در سال 1998 پژوهشی انجام گرفت که در آن پوست داوطلبان را در معرض مواد حساسیت زا و التهاب زا قرار دادند و بعد برای آنها گلیسیرین تجویز کردند.

گلیسیرین توانست بیشتر تاثیرات منفی مواد التهاب زا را از بین ببرد، در واقع مقاومت پوست را بالا ببرد تا بتواند از خود محافظت کند. علاوه بر این ها به بازسازی سلولهای پوستی هم کمک می کند.

خشک شدن پوست دستانتان در روزهای سرد زمستانی یک مشکل رایج بین افراد است. برای نرم کردن پوست دست می توانید مقدار برابری از گلیسیرین و گلاب را مخلوط کرده و از آن استفاده کنید.

علاوه بر این برای نرم و سفید کردن دست هم می توانید از گلیسیرین استفاده کنید، به این طریق که مقداری عسل و آبلیموی ترش را با آن مخلوط کرده و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی دست ها بمالید و سپس بشویید.

تاریخ:5-03-1395, 15:05

نویسنده:admin

آمار بازدید:7265

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب : گلیسیرین, خواص گلیسیرین برای پوست, گلیسیرین برای جلوگیری از خشکی پوست, گلیسیرین نرم کننده پوست های خشک, گلیسیرین برای روشن کردن پوست آرنج, گلیسیرین برای پوست های زبر

محصولات مرتبط

گلیسیرین و فوایدش برای پوست

گلیسیرین

مقالات مرتبط

گلیسیرین و فوایدش برای پوست

ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

گلیسیرین و فوایدش برای پوست

گلیسیرین چیست