00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید

» » ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

ماسک خیار و فواید بی نظیر خیار برای پوست

به خاطر اثر خنک کنندگی خیار، می توان از خیاربه عنوان بهترین ماده برای درمان تمام مشکلات پوستی استفاده کرد و به خاطر خاصیت پاک کننده اش پوست را بسیار نرم و لطیف می کند.

اگر خیار را حلقه حلقه کرده و روی پوست صورت بگذارید، چین و چروک های صورت را از بین برده و صورت را جوان و شفاف می کند.

اگر دارای پوست چرب هستید خیار را با آب مقطر بپزید و با این آب صورت خود را بشویید.

برای جلوگیری از خارش پوست و تحریکات جلدی از ضمار خیار استفاده کنید.

برای درمان آفتاب سوختگی ضماد خیار روی پوست بگذارید ( ابتدا ضماد خیار و بعد از آن ضماد سیب زمینی ) با روغن زیتون هم چرب کنید.

برای از بین بردن کک و مک ضماد خیار به علاوه شیر خام نجوشیده روی پوست بگذارید.

اگر روی پوست خود ناهمواری دارید و می خواهید قبل از رفتن به استخر از شر آن خلاص شوید خیار برش خورده را به قسمت های مد نظر خود روی پوست بمالید. مواد فتو شیمیایی خیار باعث می شود که کلوژن های پوست جمع شود و چاله چوله ها از بین بروند.روی چروک ها نیز بسیار موثر است.

خیار برای درمان سوختگی های سطحی، خارش و رفع گزش زنبور می توان استفاده کرد، روزی چند بار بگذارید.

برای درمان اگزما، ترکیدن پوست و رفع خارش آن مفید است.

اگر مقداری میخک را در آب خیار خیسانده و پس از 24 ساعت آن را صاف کرده و با عسل نوش جان کنید، رنگ رخسارتان باز می شود در حقیقت کبد شما جلا می یابد و روح را شاداب می کند.

برای باز شدن رنگ چهره آب خیار را کاملا زرد و رسیده را بنوشید.

برای درمان ترک خوردگی لب از روغن خیار استفاده نمایید.

خیار می تواند پف کردگی زیر چشم را کاهش دهد.

ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

طرز تهیه روغن خیار :

آب خیار را گرفته داخل روغن کنجد ریخته با حرارت ملایم میگذاریم تا آب خیار تبخیر شود. روغن باقی مانده روغن خیار است در ضمن این روغن برای ترک های پوست پا و دست مفید است.

طرز تهیه انواع ماسک خیار :

1.ماسک خیار و گلاب برای شفافیت پوست :

در یک کاسه کوچک نصف فنجان چایخوری آب لیمو ترش ، یک قاشق چایخوری آب خیار و چهار قاشق چایخوری آب خیار و چهار قطره گلاب را با هم مخلوط کنید و با نوک یک چنگال به خوبی هم بزنید. سپس آن را برای 15 دقیقه روی پوست صورت و گردن قرار دهید. این ماسک باعث شفافیت پوست می شود.

2.لوسیون خیار نرم کننده پوست :

اگر می خواهید همیشه لطافت پوست خود را حفظ کنید، همه روزه از لوسیون زیر استفاده کنید :

یک خیار معمولی را با دو لیوان آب بجوشانید تا حجم آن یک لیوان شود. سپس آن را صاف کرده و بگذارید خنک شود. بعد 50 گرم بادام خام و پوست کنده را آسیاب کرده و با این آب مخلوط کنید. آن را هم بزنید و با پارچه صاف کنید. به محلول صاف شده 250 گرم الکل سفید و یک گرم اسانس گل سرخ اضافه کنید و کاملا هم بزنید. هر روز از این لوسیون طبیعی به صورت خود بزنید تا پوست شما همیشه جوان بماند.

3.ماسک خیار ، نعنا و تخم مرغ، نرم کننده پوست :

خیار را پوست کنده و تخم های آن را خارج کنید و 45 عدد برگ نعنا را به آن اضافه کرده و میکس کنید سفید تخم مرغ را جدا کرده و خوب هم بزنید و بعد به مخلوط خیار و نعناع اضافه کنید. این ترکیب را 20 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس با آب بشویید و خشک نمایید.

4.ماسک خیار و لیمو ترش، کاهش دهنده چین و چروک :

خیار را با پوست رنده کنید. دو عدد لیمو ترش را درون آن بچکانید و یک قاشق عسل نیز به آن اضافه کنید. می توان از رنده شده پوست لیمو هم در ماسک استفاده کرد. خیار باعث سفتی پوست و جلوگیری از افتادگی، خنک کننده و کاهش دهنده چین وچروک می باشد.

 

ماسک خیار و لیمو ترش

5.ماسک خیار و نعناع، کاهش دهنده التهابات پوستی :

برای مقابله با تاثیرات نامطلوب گرما روی پوست از ماسک نعناع استفاده کنید. یک عدد خیار را رنده کرده و با نعناع تازه میکس کنید و یک قاشق چای خوری آب لیموی تازه و یک عدد سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه روی صورت تان بمالید. این ماسک به خاطر داشتن خیار و نعناع نقش مفیدی در کاهش التهابات پوستی ایفا می کند.

6.ماسک تخم خیار، کدو و خربزه، از بین برنده روزنه های پوست :

مقداری برابر تخم خیار، کدو و خربزه بخرید. این تخم ها را آسیاب کرده و به پودر تبدیل کنید. ان پودرها را در لیوانی شیر مخلوط کرده و اینقدر به هم بزنید تا قوامی کرم مانند یابد. مخلوط را به صورت و گردنتان مالیده و 20 دقیقه صبر کنید سپس آن را با گلاب بشویید. این ماسک برای پوست های با روزنه های بزرگ بسیار مفید می باشد.

ماسک خیار و کدو

7.ماسک خیار و سرکه سیب برای پوست های طبیعی :

یک عدد خیار را پوست گرفته و رنده کنید آب آن را گرفته و با 4/1 قاشق چایخوری سرکه سیب یا آب لیموی ترش مخلوط کنید. حالا یک قاشق چایخوری هاماملیس و یک سفیده تخم مرغ به آن اضافه کنید و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید. پوست را با آب ولرم بشویید.

8.ماسک خیارو خامه برای پوست های خشک :

آب خیار با خامه مخلوط کرده و برای نیم ساعت روی پوست صورت بگذارید.

9.ماسک خیار و سفیده تخم مرغ برای تنگ کردن منافذ پوست :

یک عدد خیار را رنده کرده و دو عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق چایخوری آبلیمو به آن اضافه کنید. مواد را برای یک روز داخل یخچال بگذارید و سپس ماسک را بر روی صورت مالیده و پس از 15 دقیقه بشویید.

10.ماسک خیار و شیر برای برطرف کردن کک و مک :

یک عدد خیار را حلقه حلقه کنید و در نصف استکان شیر بریزید بعد از 5 دقیقه مخلوط را به وسیله پنبه به صورت بمالید. انجام مداوم این عمل در کوتاه مدت کک و مک صورت کم رنگ و در دراز مدت از بین می رود.

11.ماسک خیار و شکر برای مقابله با چین و چروک پوست :

در یک لیوان آب یک عدد خیار رنده شده و یک قاشق غذاخوری شکر اضافه کنید و برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید. مایه را به صورت بمایلد و پس از 15 دقیقه با یک پارچه مرطوب صورت خود را تمیز کنید.

تاریخ:4-03-1395, 17:09

نویسنده:admin

آمار بازدید:26340

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب : ماسک خیار, گلیسیرین, خواص گلیسیرین برای پوست, ماسک خیار و گلیسیرین, صابون گلیسیرین, گلیسیرین چیست, گلیسیرین خوراکی, گلیسیرین خوراکی چیست, گلیسرین, درمان مشکلات پوستی, درمان آفتاب سوختگی, ضماد خیار, روغن زیتون, از بین بردن کک و مک, درمان اگزما, روغن خیار

محصولات مرتبط

ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

گلیسیرین

مقالات مرتبط

ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

گلیسیرین چیست

ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

واکنش پرمنگنات پتاسیم و گلیسیرین

ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

گلیسیرین و فوایدش برای پوست

ماسک خیار و گلیسیرین و خواصش برای پوست

گلیسیرین و طرز تهیه ماسک