00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » ایمنی بنزوات سدیم

ایمنی بنزوات سدیم

ایمنی بنزوات سدیم

ایمنی بنزوات سدیم :

بنزوات سدیم و بنزوات پتاسیم در ترکیب با اسید آسکوربیک تولید بنزن می کنند ، که یک سرطان زای شناخته شده است. با این حال، مقادیر آن کمتر از میزانی است که خطرناک شناخته می شود. حرارن ، نور و زمان نگهداری می توانند بر نرخ تولید بنزن تاثیرگذار باشند. پروفسور پیتر پایپر در دانشگاه شفیلد معتقد است که بنزوات سدیم به تنهایی می تواند به اجزای حیاتی DNA در میتوکندری سلول آسیب برساند و آنها را غیرفعال کند. میتوکندری در سلول در تولید انرژی نقش دارد و اگر آسیب ببیند سلول مختل شده و ممکن است وارد آپوپتوز شود. بیماری های زیادی امروزه به آسیب DNA نسبت داده می شود مانند پارکینسون و سایر بیماریهای نابودی مغز و اعصاب ( آلزایمر ، هانتینگتون و ... ) و از همه مهتر ، کلا فرآیند پیری.

بیش فعالی : مقاله ای که در سال 2007 برای آژآنس استاندارد غذایی (FSA) در انگلیس منتشر شد بیان کرد که برخی رنگ های مصنوعی هنگامی که بنزوات سدیم همراه شود می تواند با رفتار بیش فعالی در ارتباط باشد.

پروفسور جیم استیونسن از دانشگاه ساثمپتن و نویسنده این مقاله می گوید : این یک تحقیق عمده بوده است که روی موضوع مهمی انجام شده است. نتایج نشان می دهد که ترکیبات خاصی از رنگ های غذایی مصنوعی و نگهدارنده غذایی بنزوات سدیم با افزایش رفتار بیش فعالی در کودکان در ارتباط است. اما والدین نباید گمان کنند که با حذف این افزودنی ها از غذای کودکان از بروز اختلال بیش فعالی جلوگیری می شود. ما می دانیم که عوامل دیگری هم نقش دارند اما این حداقل چیزی است که کودک می تواند از آن اجتناب کند. با بررسی های بیشتر توسط FSA چنین به نظر می رسید که فقط رنگ های خاصی در این مشکل نقش دارند.

در 10 آوریل 2008 آژانس استاندارد غذایی خواستار حذف داوطلبانه رنگ ها ( اما نه بنزوات سدیم ) تا پایان سال 2009 میلادی شد. به علاوه پیشنهاد کرد که اقدامی برای حذف تدریجی از این مواد از غذاها و نوشیدنی ها در سطح اتحادیه اروپا در طی زمانی معین باید صورت گیرد.

در پاسخ به تاکید مصرف کنندگان بر محصولات طبیعی و ارتباط E211 با تخریب DNA و ADHA ( اختلال کم توجهی – بیش فعالی ) شرکت کوکاکولا در حال حذف بنزوات سدیم از کوکای رژیمی است. این شرکت همچنین اعلام کرده است که قصد دارد E211 را به محض این که جایگزین مناسبی برای آن یافت شود از سایر محصولات خود از جمله اسپرایت ، فانتا و اویسیس نیز حذف کند.

انبارش : در جای خشک نگهداری شود.

مطالب مرتبط : 

تاریخ:22-01-1395, 16:17

نویسنده:admin

آمار بازدید:5588

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *