00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید

ایمنی اوره

ایمنی اوره

ایمنی اوره :

1.هشدارهای حفاظتی :

·تماس با چشم : تماس این ماده با چشم موجب سوزش ، قرمز شدن و درد در چشم می شود.

·تماس با پوست : موجب سوزش پوست شده و قرمزی، خارش و درد را به همراه دارد.

·بلعیدن و خوردن : خوردن تصادفی کود اوره سبب سوزش معده تهوع، استفراغ شدید، تهییج، اسهال، سردرد و بیهوشی می شود.

·تنفس : تنفس این ماده می تواند موجب سوزش دستگاه تنفسی شود و علائمی همچون با زخم گلو، سرفه، عطسه و کوتاهی تنفس می شود. این ماده می تواند در خون جذب شود که در اینصورت علائمی شبیه خوردن این ماده ایجاد می شود.

·حریق : قابل احتراق نیست.

·انفجار : گرد و غبار اوره غیر قابل انفجار است.

·اثرات زیست محیطی : کاربرد بیش از نیاز آن در خاک باعث افزایش نیترات ها در آب های زیر زمینی و احتمال افزایش سرطان در افراد به خاطر خوردن آن آبها می شود.

2.کمک های اولیه :

·تماس با چشم : به مصدوم اجازه ندهید چشم هایش را بمالد. فورا چشم را به مدت حداقل 15 دقیقه با آب شستشو دهید. پلک های بالا و پایین را بالا نگهدارید. به پزشک مراجعه کنید.

·تماس با پوست : سریعا موضع آلوده را به مدت 20 دقیقه با آب ولرم شستشو داده تا آلودگی برطرف شود. لباس و کفش آلوده را در آورید.

·بلعیدن و خوردن : هرگز به فردی که بیهوش است چیزی نخورانید. در صورت هوشیاری فرد دهان وی را با آب تمیز شستشو داده و فرد را وادار به استفراغ نکنید. به فرد هوشیار 4-2 فنجان پر آب یا شیر بخورانید. اگر استفراغ به صورت طبیعی اتفاق افتاد دوباره به فرد آب داده و به پزشک مراجعه کنید.

·تنفس : فرد مصدوم با منبع مولد آلودگی را به هوای آزاد ببرید و اگر تنفس قطع شده باشد به مصدوم تنفس مصنوعی داده و اگر تنفس به سختی انجام می شود به مصدوم اکسیژن دهید. سپس به پزشک مراجعه کنید.

·اطلاعات پزشکی : اسیدهای ضعیف همچون اسید استیک و اسید پروپانوئیک می تواند به عنوان پاد زهر، مسکن و محرک شیمیایی مصرف شود.

3.پیشگیری :

·حفاظت پوست : از دستکش های مناسب ، لباس های آستین بلند و شلوار یا لباس کار مناسب در موقع کار استفاده شود.

·حفاظت چشم : در هنگام کار با اوره حفاظت از صورت و چشم توسط عینک و ماسک توصیه می شود.

·حفاظت بدن : از ماسک ، دستکش های مناسب، لباس های آستین بلند و شلوار یا لباس کار مناسب در موقع کار استفاده شود.

·حفاظت تنفسی : به سرعت از محیط آلوده خارج شود و در معرض هوای تازه قرار گیرد. اگر تنفس قطع شده باشد باید تنفس مصنوعی داده شود و اگر به سختی نفس می کشد باید اکسیژن داده شود.


 

تاریخ:26-12-1394, 10:50

نویسنده:admin

آمار بازدید:6480

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *