00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » آشنایی با روش تولید اسید بنزوئیک

آشنایی با روش تولید اسید بنزوئیک

آشنایی با روش تولید اسید بنزوئیک

تهیه و تولید اسید بنزوئیک

اسید بنزوئیک معمولا به دو روش تجاری و آزمایشگاهی تهیه و تولید می گردد.

روش تجاری

یکی از روش های تجاری اکسایش جزئی تولوئن با گاز اکسیژن در مجاورت کاتالیزور کبالت یا منگنز نفتنات است که با بازده بالا و رعایت اصول محیط زیستی انجام می شود.

روش آزمایشگاهی

بنزوئیک اسید ماده ارزان قیمت و در دسترسی است، در نتیجه در صورت نیاز به آن لازم نیست زحمت سنتز آن را متقبل شویم و فقط کافی است نمونه تجاری آن را خریداری کرده و متناسب با کارمان آن را خالص سازی کنیم. که برای اینکار استفاده از روش تبلور مجدد با دو حلال با حلال های اتانول و آب بسیار مناسب می باشد.

آشنایی با اسید بنزوئیک

ولی در هر صورت می توان آن را به روش های زیر نیز سنتز کرد :

  • روش هیدرولیز : از هیدرولیز بنزونیتریل ، بنزآمید در محیط های اسیدی و یا بازی شدید می توان اسید بنزوئیک یا آنیون آن را بدست آورد.
  • با استفاده از بنزالدهید : همچنین می توان با استفاده از واکنش کانیزاروی تقاطعی اسید بنزوئیک را از بنزالدهید ساخت
  • با استفاده از بنزیل الکل : همچنین می توان از اکسایش بنزیل الکل در حضور محلول پتاسیم پرمنگنات داغ نیز استفاده کرد. در این روش بلافاصله بعد از واکنش باید محلول در حالت داغ فیلتر شود تا منگنز دی اکسید تشکیل شده جدا شود و سپس محلول به حال خود رها می شود تا بلورهای اسید بنزوئیک تشکیل شود.

تاریخ:2-11-1397, 12:06

نویسنده:admin

آمار بازدید:7849

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *