00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » آیا اسید استیک همان سرکه است

آیا اسید استیک همان سرکه است

آیا اسید استیک همان سرکه است

آیا اسید استیک همان سرکه است

اسید استیک جز اسیدهای کربوکسیلیک می باشد و در نامگذاری آیوپاک به اسید اتانوئیک معروف است. این اسید دارای فرمول شیمیایی می باشد و در قسمت چشایی طعم ترشی ، شبیه به سرکه می دهد.

اسید استیک یکی از ساده ترین کربوکسیلیک اسیدهاست. این اسید یک معرف شیمیایی مهم بوده و یک ماده شیمیایی صنعتی مورد استفاده در تولید مواد زیر است : پلی اتیلن ترفتالات که به صورت عمده در بطری های نوشابه استفاده می شود؛ سلولز استات که به طور عمده در فیلم عکاسی استفاده می شود، پلی وینیل استات برای چسب چوب به علاوه فایبرها و فابریک های مصنوعی ، در خانه ، اسید استیک رقیق برای باز کردن لوله ها استفاده می شود. در صنعت غذا ، استیک اسید تحت کد افزودنی E260به عنوان تنظیم اسیدی و به عنوان چاشنی استفاده می شود.

اسید استیک رقیق تولید شده توسط تخمیر طبیعی ، سرکه نامیده می شود. باکتری های مخمر سرکه به دلیل تمایل به تولید اسید استیک به این نام معروف شده اند. این باکتری ها در مواد غذایی ، آب و خاک یافت می شوند. اسید استیک به طور طبیعی از میوه ها و برخی مواد غذایی فاسد شده از فرآیند تخمیر تولید می شوند و از قدیمی ترین ترکیبات شیمیایی شناخته شده توسط انسان می باشد. تولید بسیاری از ترکیبات شیمیایی ، اسید استیک به عنوان یک واکنشگر شیمیایی به کار می آید.

اسید استیک و سرکه

مهم ترین کاربرد خاص اسید استیک در تولید استات وینیل تک پاره است، که بلافاصله پس از آن آنیدرید استیک و استر تولید می شود. میزان اسید استیک مورد استفاده در سرکه به نسبت اندک است.

در حالت سرکه و نیز در نمک سود کردن سایر سبزیجات ، محلول های اسید استیکی ( معمولا 5 تا 18 درصد اسید استیک، با درصدی که معمولا برحسب جرم محاسبه می شود ) به طور مستقیم به عنوان یک چاشنی مورد استفاده قرار می گیرند. سرکه خانگی اغلب رقیق تر است ( 5 تا 8 درصد اسید استیک) ولی در نمک سود کردن غذاها برای مصارف تجاری ، محلول های غلیظ تری مورد استفاده قرار می گیرد. میزان اسید استیکی که در سطح جهانی برای تولید سرکه مورد استفاده قرار می گیرد زیاد نیست اما از دیر باز این ماده یکی از پرکاربردترین مواد در تولید سرکه بوده است.

 کاربرد ویژه اسید استیک

تاریخ:13-09-1398, 10:49

نویسنده:admin

آمار بازدید:9922

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

محصولات مرتبط

آیا اسید استیک همان سرکه است

اسید استیک

مقالات مرتبط

آیا اسید استیک همان سرکه است

موارد مصرف و کاربرد اسید استیک

آیا اسید استیک همان سرکه است

ایمنی اسید استیک

آیا اسید استیک همان سرکه است

تولید اسید استیک

آیا اسید استیک همان سرکه است

سرکه چیست

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *