00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » رسوب در آبگرمکن های دیواری

رسوب در آبگرمکن های دیواری

رسوب در آبگرمکن های دیواری

رسوب در آبگرمکن های دیواری

به کربنات و سولفات کلسیم و منیزیم که برروی جدار داخلی لوله ها باقی می ماند رسوب گفته می شود. میزان رسوب با توجه به شدت سختی آب در مناطق مختلف متفاوت می باشد. اگر داخل یک کتری یا سماور را به قت ملاحظه کنید می بینید که بعد از گذشت مدت زمانی روی جداره آنها لایه ای از نمک های کلسیم و منیزیم پوشیده می شود و اگر نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نشود به مرور زمان ضخامت آنها زیاد شده و باعث جلوگیری از انتقال گرما از کوره به آب داخل سماور می شود و آب سماور دیر به جوش می آید لازم است هر از چند گاهی یک بار سماور یا کتری را با مواد رسوب گیر شست و شو داد که بتوان از آن به نحو احسن استفاده نمود.

همان طور که نمک های کلسیم و منیزیم روی جداره داخلی کتری و سماور را می پوشاند در داخل لوله های مبدل گرمایی آب گرم کن های دیواری نیز رسوب به وجود می آورد و باعث کاهش قطر لوله و کم شدن مقدار انتقال حرارت از شعله به آب می گردد.

رسوب در آبگرمکن های دیواری

در نتیجه آب گرم کن نمی تواند به مقدار کافی آب گرم تولید کند و مصرف کننده از کمبود آب گرم ناراضی می باشد در حالی که به مقدار کافی گاز مصرف می شود و گرما تولید می گردد که این خود باعث اتلاف انرژی گرمایی شده و به جداره بیرونی مبدل گرمایی آسیب وارد می کند و با توجه به گرم شدن رسوب های داخل لوله باعث ایجاد صدا می شود.

اگر در یک ساختمان قدیمی مجبور به تعویض لوله های ساختمان که از نوع فلزی می باشند شده باشید مشاهده می کنید که لوله آب گرم بیشتر از لوله آب سرد رسوب گرفته است و علت این امر بالا بودن دمای آب عبوری از داخل لوله می باشد.

یکی دیگر از عواملی که باعث گرفتگی لوله مبدل گرمایی می باشد ، به صورت نقطه ای گرم شدن بالای شمعک است که وجود شعله شمعک در زیر لوله مبدل گرمایی باعث می شود در این نقطه گرفتگی بیشتر باشد در بعضی مواقع این گرفتگی به حدی زیاد می باشد که دیگر با هیچ گونه مواد رسوب گیری قابل حل نبوده و مجبور به برش محل شده و گرفتگی را برطرف می نماییم و دوباره لوله را جوش کاری می کنیم.

در زمان استفاده نکردن از آب گرم چون شمعک دائم روشن است ، آب موجود در بالای آن گرم شده و دمای آن به بالای 65 درجه سانتی گراد می رسد و باعث ایجاد رسوب به صورت نقطه ای می گردد. در دستگاه های جدید به خاطر رفع این مشکل و صرفه جویی در مصرف انرژی شمعک حذف شده است.

مواد مذابی که در حین جوشکاری زانوهای U شکل مبدل گرمایی به داخل نفوذ می کنند از عوامل دیگر ایجاد رسوب می باشند. زیرا به دلیل ایجاد مقاومت در یک نقطه باعث جمع شدن کربنات کلسیم و منیزیم در آن نقطه می شود.

رسوب در آبگرمکن های دیواری

تاریخ:10-02-1398, 16:58

نویسنده:admin

آمار بازدید:11241

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

محصولات مرتبط

رسوب در آبگرمکن های دیواری

کربنات کلسیم | calcium carbonate

مقالات مرتبط

رسوب در آبگرمکن های دیواری

آهک چیست

رسوب در آبگرمکن های دیواری

ایمنی کربنات کلسیم

رسوب در آبگرمکن های دیواری

قیمت خرید و فروش کربنات کلسیم

رسوب در آبگرمکن های دیواری

رسوب شناسی

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *