00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » اسید بوریک در کشاورزی

اسید بوریک در کشاورزی

اسید بوریک در کشاورزی

اسید بوریک در کشاورزی

بور از عناصر ضروری برای ادامه حیات موجودات زنده می باشد. این عنصر در رشد طولی ریشه ، متابولیسم اسیدهای نوکلئیک و هیدروکربورها، ساخت دیواره سلولی ، متابولیسم فنل ها و اکسین ها ، جوانه زنی و رشد لوله گرده و افزایش تحمل گیاه در برابر بیماری ها و سرما نقش اساسی دارد. در بسیاری از فرآیندهای میانی و زیستی بدن از جمله توسعه استخوان ها و بهبود فعالیت های مغز نقش دارد.

 اسید بوریک از کجا بخریم

اسید بوریک در کشاورزی

مشخصات کود 

بر از عناصر کم مصرفی است که کمبود آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را وارد کند. چرا که رشد و تقسیمات مریستی ، گلدهی و تلقیح ، تشکیل و رشد میوه ها به شدت تحت تاثیر وضعیت بر در گیاه می باشد. کمبود این عنصر عمدتا در اراضی شنی و خاک های آبیاری شده با آب های شیرین با بر کم شایع است. اسید بوریک با فرمول H3BO3 و با 17 درصد بر تولید و در بسته بندی های 25 کیلوگرمی عرضه می شود.

روش ، زمان و مقدار مصرف اسید بوریک

این کود را می توان به روش های مختلف ( مصرف خاکی قبل از کاشت، آب آبیاری و محلول پاشی ) مصرف نمود. محلول پاشی پنج در هزاران همراه پتاس و سولفات روی در پائیز بعد از برداشت محصول و یا اوایل بهار به همراه ازت و روی قبل از باز شدن شکوفه ها بسیار با اهمیت و مفید است.

درختان : در زمستان در قسمت میانی سایه انداز به همراه کود حیوانی و گوگرد به صورت چالکود یا کانال کود به میزان 100 تا 150 گرم در هر درخت بارور می شود.

نباتات زراعی : هنگام تهیه بستر بذر همراه با سایر کودهای زمستانه به میزان 50 تا 80 کیلوگرم در هکتار در زیر خاک مصرف می شود.

محلول پاشی : در درختان میوه به نسبت 3 تا 5 در هزار و در محصولات زراعی به نسبت 3 تا 4 در هزار محلولپاشی می شود.

گیاهان و مناطق مورد مصرف : گیاهانی مانند یونجه ، چغندرقند ، کرفس و برخی دیگر از نباتات غده ای نیاز بالایی به بر دارند. درختان میوه نیز خصوصا سیب و گلابی به کمبود بر حساس می باشند. مطالعات نشان داده است که در تاکستان ها کمبود ور یکی از رایج ترین کمبودهاست.

نکات فنی : نظر به اینکه محدوده کمبود و سمیت بر بسیار به هم نزدیک است، لذا در مقدرا مصرف آن بایستی نهایت دقت را معمول داشت.

 

تاریخ:11-09-1397, 10:11

نویسنده:admin

آمار بازدید:11510

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

محصولات مرتبط

اسید بوریک در کشاورزی

اسید بوریک | Boric acid

مقالات مرتبط

اسید بوریک در کشاورزی

تولید اسید بوریک

اسید بوریک در کشاورزی

خواص اسید بوریک

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *