00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

مواد شیمیایی

مواد شیمیایی، موادی اند که ترکیبی خاص دارند. شیمی دان به نام جوزف پراست این مفهوم را در سده 18 پس از آزمایش ها و کار روی ترکیباتی مانند مس کربنیت بکار برد. او نتیجه گرفت همه نمونه ها از یک ترکیب، یک نوع ساختمان دارند و این نمونه ها از همه ابعاد مانند یک دیگر و این ابعاد مطابق با میزان عناصر موجود در ترکیب، متغیر هستند. این قضیه اکنون به قانون ثابت ترکیب مشهور است. بعدها با پیشرفت روش ها برای ترکیب شیمیایی، مخصوصا در شیمی آلی، کشف شمار بیشتری از عناصر شیمیایی و فراگیری فنون نو در تجربه شیمیایی که از آن برای تصویه عناصر و ترکیبات از مواد شیمیایی بکار می برند، راهنمایی برای پایه گذاری شیمی نوین بود. این مفاهیم در بسیاری از کتاب های شیمی تعریف شده اند.

نمونه رایج در تعریف مواد شیمیایی

یک نمونه رایج در تعریف مواد شیمیایی، آب است. این ماده همه جا ویژگی یکسان دارد و نسبت هیدروژن با اکسیژن آن همیشه به یک اندازه است. یعنی نمونه آنچه از رودخانه گرفته شود و چه در آزمایشگاه ساخته شود، یک ویژگی دارد. مواد شیمیایی که در یک فرایند با هم واکنش می دهند دیگر نمی توانند از هم جدا شوند و در طبیعت مواد شیمیایی که خالص یافت شوند بسیار نادر هستند. شماری از این نوع مواد شیمیایی عبارت هستنداز : الماس، طلا، سدیم کلرید، شکر. بطورکلی مواد شیمیایی از سه نوع جامد، مایع، گاز تشکیل می شوند و ممکن است که مواد شیمیایی با تغییر فشار و حرارت به شکل های مختلف خود درآید. 

 

 

مواد شیمیایی صنعتی

مواد شیمیایی موادی اند که ترکیب شیمیایی و ویژگی های مشخص و ثابتی دارند. مواد شیمیایی را نمیتوان با استفاده از روش های جدا سازی فیزیکی و بدون تجزیه عناصر و ترکیبات مواد، اجزای تشکیل دهنده آن را شناسایی نمود. مواد شیمیایی به صورت ترکیبات شیمیایی، عناصر شیمیایی، یون یا آلیاژ می باشند.

تاریخچه مواد شیمیایی

مفهوم مواد شیمیایی اولین بار در قرن 18 توسط جوزف پراست، شیمیدان فرانسوی، پس از آزمایش و کاربر روی مواد شیمیایی مانند مس کربینیت استفاده شد. بطورکلی مواد شیمیایی در 4 حالت جامد، مایع، گاز و یا پلاسما وجود دارند، که ممکن است یک مواد شیمیایی تحت تاثیر تغییرات فشار و دما در هر یک از این حالات یافت شود. خلوص شیمیایی بر اساس نوع کاربرد مواد تعیین می شود. مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی دسته بندی می شوند. همچنین بیشتر موادی که از دو عنصر کربن و هیدروژن تشکیل شده باشد. مواد آلی نامیده می شوند و اکثر موادی که فاقد دو عنصر کربن و هیدروژن باشند را غیر آلی می نامند.

شرکت کیمیا تهران اسید مفتخر به ارائه انواع مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی می باشد، برخی ازاین محصولات عبارت هستنداز:

اسیدها

اسید از واژه لاتین acidus به معنای ترش ماده‌ای شیمیایی است که مشخصه‌های محلول‌های آبی آن مزه ترش، توانایی تغییر رنگ تورنسل آبی به قرمز، و نیز توانایی واکنش با بازها و بعضی فلزات ویژه همچون کلسیم و تشکیل نمک هستند. محلول‌های آبی اسیدی دارای پی‌اچ کمتر از ۷ هستند. پی‌اچ پایین به معنای اسیدی بودن بیشتر و غلظت بالاتر یون‌های مثبت هیدروژن است. محلول‌ها یا مواد شیمیایی را که ویژگی‌های اسید مانند داشته باشند اسیدی می‌خوانند. اسیدها موادی هستند که ضمن حل شدن در آب یون +H (یون هیدروژن) آزاد می‌کنند. البته یون +H به صورت آزاد در آب وجود ندارد و به سرعت آبپوشی شده و تبدیل به یون هیدرونیوم (+H3O) می‌شود. بازها موادی هستند که ضمن حل شدن در آب یون -OH (یون هیدروکسید) آزاد می‌کنند. این تعریف فقط به موادی محدود می‌شود که در آب قابل حل باشند. نظریه آرنیوس در تصحیح و تکمیل نظریات آنتوان لاووازیه و سر همفری دیوی مطرح شد. قبل از سوانت آرنیوس و در حدود سال ۱۸۰۰ میلادی، اغلب شیمی‌دانان فرانسوی از جمله آنتوان لاووازیه، تصور می‌کردند که تمام اسیدها دارای اکسیژن هستند. 

مواد شیمیایی پودری

این در حالی بود که اغلب شیمی دانان انگلیسی از جمله سر همفری دیوی اعتقاد داشتند که تمام اسیدها دارای هیدروژن هستند. 

 

اسید کلریدریک - اسید لاکتیک - اسیدسولفوریک - اسیدبوریک - اسید نیتریک - اسید سیتریک - اسید فسفریک - اسید فلوئوریدریک - اسید سولفونیک - اسیدکرومیک - اسیداستیک - اسید فرمیک - اسیدضد بتن -بنزوئیک اسید - اسید اگزالیک - اسید سولفامیک - اسید سیتریک آبدار - اسید سولفوریک 98 درصد - اسید سولفوریک 50 درصد - اسید سولفوریک 35 درصد - اسید سولفوریک 35 درصد - اسید سولفوریک وان - جوهر-نمک - اسید فلوئوریدریک - اسید تارتاریک - اسید اولئیک - اسید مالیک - اسید آسکوربیک - اسید تیزاب - اسید باطری - اسیدآنتیک - ذوغاب - رنگبر - اسید ضد ساروج - اسید باطری 1250 درجه - زنگبر 

محلول های شیمیایی

تمام مواد قلیایی در برخورد با اسیدها از خود واکنش نشان می دهند، همه آنها وقتی در آب حل می شوند به شکل یون هیدروکسید در می آیند. در واقع فهم صحیح بازها احتیاج به درک اسیدها دارد. با توجه به اینکه همه CO2 محلول در آب از غشای RO رد می شود و در نتیجه میزان CO2 در ورودی و خروجی یکسان می باشد. با توجه به حذف بی کربنات از آب، تعادل اسید کربنیک در داخل آب به هم خورده و PH کم می شود. در نتیجه در آب خروجی نیاز است که مقداری مواد قلیایی مانند سود خوراکی و یا آهک به آب تزریق شود PH دوباره تنظیم گردد. همچنین از محلول های قلیایی برای شستشوی دستگاه اسمز معکوس یا CIPاستفاده می گردد. 

حلال های شیمیایی

محلول های قلیایی

آمونیاک هیپوکلریت سدیم آب ژاول هیدروکسید سدیم الکترولیت باتری نیکل کادمیوم سود مایع کلر مایع 

محلول های قلیایی

محلول های شیمیایی

آنتی اسکالانت آب اکسیژنه مایع فسفاته اسانس سیلیکات سدیم مایع فسفاته کاری - ضد یخ - ضد جوش - جلبک گیر - فنول 

محلول های شیمیایی

 حلال های شیمیایی

 الکل ها

الکل متانول - الکل ایزوپروپانول پلی ونیل الکل 

الکل ها

 گلایکول ها

دی اتیلن گلایکول

تری اتیلن گلیکول

مونو اتیلن گلیکول

اتیلن گلیکول پروپیلن گلیکول

 آمین ها

دی اتانول آمین - تری اتانول آمین - مونو اتانول آمین

 سایر حلال های شیمیایی

استون - تولوئن

زایلین اتیل استات پرکلرواتیلن - ان هگزان

استون

مواد شیمیایی پودری

 کربنات ها

کربنات سدیم - سودا اش - کربنات باریم - کربنات منیزیم - کربنات کلسیم - کربنات پتاسیم - بی کربنات سدیم -

بی کربنات آمونیوم - کربنات نیکل - کربنات استرانسیوم - کربنات منگنز

 سولفات ها

سولفات آهن - سولفات آمونیوم - سولفات آلومینیوم - سولفات سدیم - سولفات منیزیم - سولفات روی - پتاسیم پر سولفات - سولفات پتاسیم - سولفات برنج - سولفات مس - آمونیوم پر سولفات 

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

 اکسیدها

اکسید آهن - اکسید روی - اکسید آلومینیوم

 کلرایدها

کلرید پتاسیم - کلرید منیزیم - کلرید سدیم - کلرید کلسیم - کلریدآهن - پلی آلومینیوم کلراید - کلرید آمونیوم - کلرید نیکل - کلرید قلع - متیلن کلراید

 

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

 نیترات ها

نیترات اهن - نیترات مس - نیترات باریم - نیترات نیکل - نیترات نقره

 رزین ها

رزین آنیونی - رزین کاتیونی

تاریخ:29-03-1398, 10:52

نویسنده:admin

آمار بازدید:10470

دسته:مطالب علمی

تگ های مطلب :

محصولات مرتبط

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

اسید کلریدریک | Hydrochloric Acid

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

اسید سولفوریک 50%

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

اسید سولفوریک 35%

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

اسید نیتریک | Nitric acid

مقالات مرتبط

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

موارد مصرف و کاربرد اسید استیک

مواد شیمیایی | فروش مواد شیمیایی

بررسی خواص اسید بوریک

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *