00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
[attachment=543:i-abmooqatar.pdf]
[attachment=638:ab-moqatar.pdf]

آب مقطر | Distilled water

آب مقطر | Distilled water

آب مقطر چیست

آب مقطر از جمله مهم ترین حلالی است که در صنعت ، آزمایشگاه ، مراکز داروسازی استفاده می شود. آب طبیعی معمولا دارای نمک های محلول است آب معمولا در هنگام عبور از محیط های گوناگون به خصوص محیط های آهکی مقداری از کربنات ها را در خود حل میکند که این کربنات ها همراه یونهایی مثل کلسیم ، منیزیم و ... باعث ایجاد سختی موقت می شود که با جوشاندن از بین می رود. البته یونهای منیزیم و کلسیم و سایر یون های فلزی ایجاد سختی دائم می‌کنند. 
سختی آب باعث رسوب کردن صابون در آب می شود.
به همین دلیلی بهترین آب برای استفاده در صنعت آب بدون یون می باشد اما تهیه آب هزینه های بالایی دارد. بنابراین در اکثر واحد های صنعتی و آزمایشگاهی از آب مقطر استفاده می شود.

مشخصات محصول آب مقطر

 نام شیمیایی   آب مقطر
 اسامی مترادف با آب مقطر  آب دیونیزه ، آب مقطر خالص
 گرید محصول  آب مقطر صنعتی
 خلوص   آب مقطر خالص
 شکل ظاهری  آب زلال شفاف

آب طبیعی معمولا از دو جز تشکیل شده است :

 1. قسمت حلال (آب)
 2. قسمت مواد حل شده (انواع نمک ها و یون ها) در اثر حرارت آب بخار شده و نمک های موجود در آب باقی می مانند اگر بخار آب را سرد کنیم بخار مجدد به آب تبدیل شده و آب مقطر بدست می آید.

آب مقطر

قیمت خرید و فروش آب مقطر 

کیمیا تهران اسید ارائه دهنده قیمت خرید و فروش رقابتی آب مقطر در تهران ، مشهد ، اصفهان ، شیراز و کرج می باشد.

آب مقطر به دلیل خالص بودن و نداشتن هیچ گونه ناخالصی مورد استفاده در بسیاری از صنایع بوده است که به بخش صنعت کمک کرده تا با خیالی آسوده ازآب مقطر استفاده کرده و نگران رسوب املاح بر روی قطعات و ماشین آلات نبوده. جهت خرید آب مقطر با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل فرمایید. آب مقطر در گالن های 5 لیتری ، 20 لیتری و 1000 لیتری با قیمت مناسب عرضه می شود.

خواص آب مقطر

وجود ناخالصی ها در آب باعص ایجاد رسوب در دستگاه های حرارتی و دیگ بخار می شود و این عمل طول عمر دستگاه را کاهش می دهد. همچنین بخاری که از آب های ناخالص تولید می شود دارای کیفیتی پایین می باشد برای مثال سیلیس همراه بخار خارج شده و در اثر سرد شدن روی توربین رسوب می کند.

قیمت فروش آب مقطر

تاریخچه آب مقطـــــــــــــــر

تاریخچه استفاده از آب مقطر به 200 سال پس از میلاد مسیح بر می گردد که برای تهیه آب نوشیدنی در زمان های کم آبی و خشکسالی ، از تقطیر آب دریا استفاده می کردند.

نوع دیگری از آب که در آزمایشگاه ها به کار برده می شود ، آب دیونیزه می باشد. تفاوت آب مقطر و آب دیونیزه در درصد خلوص آنها می باشد آب مقطر را به وسیله دستگاه های معمولی آب مقطرگیری تهیه می کنند و این آب توسط شیلنگی از دستگاه خارج می شود و در ظرف استریل جمع آوری می شود و بدین صورت آب مقطری که فاقد املاح نمکی است به دست می آید اما آب دیونیزه درجه خلوص بالاتری نسبت به آب مقطر داردو برای تهیه آن از دستگاه دیونایزر استفاده می کنند.

3 کــــــــــــــــــــاربرد آب مقطر

1. جهت استفاده های حساس نظير استفاده در کوره های القايی، کاربردهای شستشو و آبکاری قطعات فلزی، مصارف داروسازی، استفاده در آزمايشگاه های طبی، استفاده در بيمارستان ها، آندايزينگ آلومينيوم، استفاده در آزمايشگاه های فنی و خدماتی، کاربردهای حساس نظامی - صنعتی از قبيل انرژی اتمی، کاربردهای حساس صنعتی و ...
2. جهت استفاده در سيستم خنک کاری برخی کوره ها ، استفاده در آزمايشگاه های طبی، انجام واکنش های شيميايي صنعتی، استفاده در بيمارستان ها، کاربردهای شستشو و آبکاری قطعات فلزی، توليد مواد شيميايي که در توليد آنها آب استفاده می شود، استفاده در آزمايشگاه های فنی، استفاده در آزمايشگاه های دانشگاه ها، کاربردهای مختلف صنعتی و ...
3. جهت انجام واکنش های شيميايي صنعتی، شستشوی قطعات حساس پس از توليد، استفاده در سيستم خنک کاری ماشين آلات صنعتی که در اثر کار کردن داغ می شود، توليد مواد شيميايي که در توليد آنها آب استفاده می شود، استفاده در آزمايشگاه های دانشگاه ها، کاربردهای غير حساس صنعتی و ...

از جمله مصارف دیگر آب مقطر

 • 1. تولید آب اسید 
 • 2. در صنعت طلا سازی 

3 روش تولید آب مقطر

روش های مختلف برای تولید آب مقطر وجود دارد :

 1. جوشاندن و تقطیر کردن
 2. عبور آب از روی رزین
 3. تصفیه به وسیله فیلترهای اسمز معکوس و نانو فیلتر ( از طریق دستگاه )

آب مقطر تولیدی شرکت کیمیا تهران اسید به روش سوم تولید می شود.

 

آب مقطر 1000 لیتری

 • طرز تهیه و تقطیر آب مقطر
  1. دیگ را تا سه چهارم حجم آن از آب معمولی (آب جاری یا آب چشمه) پر کنید.
  2. درب دیگ را بسته و لوله پلاستیکی را روی زائده سوپاپ دیگ سوار کنید و آنرا کاملا آب بندی کنید که بخار از آن خارج نشود.
  3. منبع حرارت را روشن کنید (گاز بهترین است).
  4. لوله 150 سانتیمتری پلاستیک را به سر لوله مسی یا استیل وصل کرده و لوله 100 سانتیمتری را نیز به انتهای لوله مارپیچ محکم کنید.
  5. لوله مارپیچ را در سینک ظرفشویی قرار داده و راه خروج آب ظرفشویی را ببندید.
  6. شیر آب را باز کنید تا لوله مارپیچ کاملا زیر آب بماند.
  7. سر خروجی لوله پلاستیک را درون طرف تمیز وارد کرده و با گیره محکم کنید که دستتان آزاد باشد.
  8. با دقت مواظب لوله پلاستیک باشید که پیچ خوردگی یا انسداد نداشته باشد و عمل عرقگیری با اشکال مواجه نشود.
  9. مواظب درجه حرارت دیگ باشید و دایم آنرا کنترل کنید. 
  10. درجه حرارت حدود 95 درجه سانتیگراد

آیا آب باران آب مقطر است

امروزه ادعا می شود که آب باران همان آب مقطر است زیرا فرایند تولید آنها شباهت زیادی به هم دارد.

آب باران با تبخیر از سطح دریاها و متراکم شدن آنها به صورت ابر در می آید.با سرد شدن هوا باران شروع به ریزش می کند. آب باران دارای خلوص بالایی می باشد البته قبل از این که با آلودگی های موجود در جو و زمین خلوص آن کاهش یابد؛ از این رو میتوان از آب باران قبل از اینکه آلوده شود برای ضدعفونی کردن سطوح از میکروبها و ویروس ها استفاده نمود.

آیا آب باران آب مقطر است

تفاوت اصلی آب مقطر و آب معمولی

تفاوت اصلی آب مقطر و آب معمولی در میزان ناخالصی های موجود می باشد. به طبع بعد از تقطیر آب معمولی و تولید آب مقطر میزان ناخالصی های آن به حداقل رسیده، آب مقطر از جوشاندن آب معمولی و جداسازی املاح، مواد معدنی و ناخالصی ها از آب می باشد. آب مقطر از لحاظ خوراکی مضر نمی باشد و به دلیل اینکه کلیه املاح های موجود در آب طبیعی از آن جداسازی شده است اگر نوشیدن آن بصورت مستمر باشد باعث بروز سو حاضمه در انسان می شود زیرا که املاحی در آب معمولی وجود دارند که بدن انسان به آنها برای ادامه حیات خود به آنها نیاز دارد. به همین سبب توصیه می شود آب مقطر را جایگزین آب معمولی برای شرب نکنید.

بسته بندی آب مقطـــــــــــر

آب مقطر در گالن های 20 لیتری، بشکه های 220 لیتری و تانکرهای 1000 لیتری موجود می باشد.

آب مقطر از کجا بخریم

مشتریان عزیز می تواند قیمت هر لیتر آب مقطر، قیمت آب مقطر گالنی و همچنین قیمت فروش آب مقطر عمده را از کارشناس مربوطه دریافت نمایند.


کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند.

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *

محصولات مرتبط

آب مقطر | Distilled water

آب دیونیزه