00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » سیلیکاژل، رطوبت گیر | silicagel
i-silicajel.pdf [حجم: 32.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 29)
a-silikajel.pdf [حجم: 536.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 55)

سیلیکاژل، رطوبت گیر | silicagel

سیلیکاژل، رطوبت گیر | silicagel

مشخصات محصول سیلیکاژل

 نام شیمیایی  سیلیکاژل
 اسامی مترادف با سیلیکاژل  رطوبتگیر ، silicagel ، سیلیکای غیر متبلور ، سیلیکا
 گرید محصول  1. سیلیکاژل صنعتی 2. سیلیکاژل آزمایشگاهی
 فرمول شیمیایی  SiO2
 خلوص  سیلیکاژل 99%
 برند  سیلیکاژل چینی
 انواع  سیلیکاژل به دو نوع گرانول ( کروی ) و پرک ( بی شکل ) موجود می باشد. همچنین سیلیکاژل دارای رنگ های آبی ، سفید و نارنجی و این محصول دارای مش های 1 تا 3 و 3 تا 5 می باشد
 حلالیت در آب  غیر قابل حل در آب می باشد

قیمت سیلیکاژل (رطوبتگیر) 

شرکت کیمیا تهران سیلیکاژل (رطوبت گیر) را در کیسه های 25 کیلوگرمی و پک های 1 کیلوگرمی در سرتاسر کشور توزیع می کند.
این اسید در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی می باشد و در انواع سیلیکاژل چینی

انواع سیلیکاژل

رنگ سیلیکاژل آبی ، نارنجی و سفید می باشد. کیمیا تهران اسید از جمله مراکز خرید سیلیکاژل در تهران می باشد.
این محصول دارای مش های 1 تا 3 و 3 تا 5 می باشد.
لطفا جهت اطلاع از قیمت خرید و فروش سیلیکاژل (رطوبتگیر) با شرکت کیمیا تهران اسید تماس حاصل فرمایید. 

فروش سیلیکاژل

سیلیکاژل چیست

سیلیکاژل فرم نامنظمی از دی اکسید سیلیسیم است که از ترکیب سیلیکات سدیم و اسید سولفوریک ساخته می شود این ماده غیرسمی ، بدون بو و غیر قابل اشتعال است ، قابل حل در آب و هیچ حلالی نیست و ساختاری ثابت دارد. این محصول از لحاظ فیزیکی در دو شکل نامنظم و کروی تولید می گردد که هر یک با دو مشخصه بدون معرف و معرف دار عرضه می شود. سیلیکاژل قابل بازیافت بوده و می توان سیلیکاژل دارای رطوبت را در دمای 100 تا 200 درجه سانتیگراد و یا در معرض نور خورشید خشک کرد و از آن مجددا استفاده کرد.

سیلیکاژل، رطوبت گیر

تاریخچه سیلیکاژل

این ماده در جنگ جهانی اول برای جذب سطحی بخارآب و گاز موجود درون ماسک گاز اشک آور استفاده می شد. روش سنتز این ماده نخستین بار توسط پروفسور و شیمیدان والترپاتریک در دانشگاه جان هاپکینز بالتیمور در سال 1919 ثبت شده است. این ماده در جنگ جهانی دوم برای محافظت لوازم ارتشی از آسیب رطوبت ، خشک نگه داشتن پنی سیلین و به عنوان کراکینگ کاتالیزوری سیال بستر برای محافظت از سوخت های با عدد اکتان بالا استفاده می شده است.

19کاربرد شگفت انگیز سیلیکاژل

سیلیکاژل نخستین بار برای نگهداری پنی سیلین در جنگ جهانی دوم به کار گرفته شده است و از آن موقع به عنوان قوی ترین ماده رطوبتگیر تا امروز استفاده می شود.

سیلیکاژل ماده ای می باشد که رطوبت موجود در مراحل تولید ، نگهداری و جابجایی بر روی محصولات را خنثی می کند زیرا این رطوبت خسارات بسیار زیادی بر جای می گذارد. از جمله این آثار زیان بار می توان بوی نم ، خوردگی ، کپک ، قارچ زدگی ، زنگ زدگی ، مه زدگی و ... را نام برد. سیلیکاژل با جذب مولکول های آب ، رطوبت محیط پیرامون را کاهش می دهد و محصولات را در برابر آسیب ها محافظت می کند.

صنایع مختلف سیلیکاژل را به صورت بسته بندی های مختلف استفاده می کنند :

1.صنایع ( کیف و کفش ، غذا )

2.صنایع دستی و چرمی

3.صنایع اشیا و تجهیزات حساس

4.صنایع دارویی و آزمایشگاهی ( کیت های تشخیص و پزشکی ، دارو ، ویتامین ها ، قرص جوشان ، مکمل های غذایی )

5.انبارداری ( مواد غذایی ، مواد شیمیایی ، مواد دارویی ، مواد آرایشی و بهداشتی )

6.آثار باستانی و موزه ها

7.صنایع سکه ، طلا ، جواهرات و نقره جات

8.صنایع حمل و نقل کانتینرها و کشتی ها

9.تجهیزات و وسایل الکترونیکی ، کامپیوتری و مخابراتی

10. صنایع نیروگاه ها و شبکه های توزیع نیروی برق ، توربین ها و ترانسفورماتورهای قدرت

11. تولید انواع گازهای صنعتی مانند اکسیژن ، دی اکسید کربن و ....

12. صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

13. صنایع شیشه سازی ( شیشه های دو جداره )

14. خشک کن های جذبی هوا

15. جداسازی DNA

16. خالص سازی دارو ها

17. پاک سازی پیشرفته خون

18. خالص سازی آبجو

19. ساخت داروهای نیروزا

سیلیکاژل، رطوبت گیر

روش تولید سیلیکاژل :

سیلیکاژل با اسیدی کردن محلول سیلیکات سدیم و تشکیل رسوب ژلاتینی بدست می آید. رسوب حاصل را شستشو داده و آبگیری می کنند تاسیلیکاژل بی رنگ تولید شود. اگر نشانگرهای رطوبت نیاز باشد آمونیوم ترکلروکبالتات دو ( کلرید کبالت ) به آن اضافه می کنند. کلسیناسیون مرحله نهایی تولید خواهد شد.

در فرآیند تولید متداول ترین روش تولید سیلیکاژل کروی روش OIL DROP می باشد. در ابتدا اسید سالیسیلیک آزاد می شود، این اسید آزاد به سرعت شروع به تراکم می کند و با حذف آب برای تشکیل دیمرها ، تریمرها و در نهایت اسید سالیسیلیک پلیمری شرایط آماده می شود. با رشد پلیمر در ابتدا مجموعه های پلیمری تشکیل می گردد و متعاقبا کره های پلیمر که به قطر چند آنگستروم می باشد را حاصل می کند . اندازه این کره های پلیمری معمولا به ذرات سیلیکای اولیه بستگی دارد. این ذرات اولیه به رشد خود ادامه می دهند تا در یک اندازه خاص بلورهای سیلانول سطحی آنها روی ذرات پلیمر اولیه مجاور با حذف آب متراکم شوند. این تراکم موجب می شود که ذرات اولیه بهم چسبیده و در این مرحله محلول شروع به ژل شدن می کند. در طی این فرآیند ذرات اولیه ژل سیلیکایی که تشکیل میشود در طیفی از قطرهای مختلف از چند آنگستروم تا چندین هزار آنگستروم بوجود می آیند. 

سیلیکاژل، رطوبت گیر

بلورهای سیلیکاژل معمولا در راکتورهای روبسته با سوخت گازی و یا مایع تهیه می شوند سیلیکات از واکنش سدیم اکسید و سیلیسیم اکسید در دمای لازم لازم ( جهت تامین شدن انحلال معقولانه رطوبت در حمام راکتور ) و ویسکوزیته مذاب قابل کنترل ، به دست می آید. شدت واکنش کوارتز و فضاهای ایجاد شده در سیلیکاژل برای جذب بهتر رطوبت می باشد. از نتایج حاصله از تجزیه و تحلیل های ترموگراویمتریک می توان به سینتیک میان سیلیکات سدیم و اسید پی برد. مواد تولید شده نسبت به رطوبت حساس بوده لذا در طراحی راکتور مراقبت های لازم را می بایستی پیش بینی کرد. چنان چه انرژی الکتریکی در دسترس و هزینه تامین آن کم باشد، در آنصورت از راکتور الکتریکی به طور رضایت بخش می توان استفاده کرد.

سیلیکات و اسیدهای مورد استفاده در محلول باید از خلوص بالا برخوردار باشد به عنوان نمونه درجه سیلیکات سدیم مورد استفاده نبایستی از 43% پایین تر باشد و مواد زائد مخلوط با آن نباید از حد مجاز بیشتر باشد. هنگامی که بلورها در راکتور تولید می شوند می توان آنرا به شکل ژل کلوخی به انحلال دهنده های دوار هدایت نموده ، یا به شکل ژل کلوخی به انحلال دهنده های فشاری حل کرد . بلورهای سیلیکاژل مستقیما به کسانی که خود تجهیزات ابعاد ذرات مختلف را دارند می فروشند و یا آنکه آن را با توزیع ذرات ابعاد مختلف تبدیل می کنند.

نوع بسته بندی سیلیکاژل

سیلیکاژل در کیسه های 25 کیلوگرمی و پک های 1 کیلوگرمی موجود می باشد.

 

سیلیکاژل

خطرات استفاده از سیلیکاژل

این ماده غیر سمی ، غیر قابل اشتعال و واکنش ناپذیر است و تنها با موادی مانند هیدروژن فلوراید ، اکسیژن دی فلوراید، کلرین تری فلورید ، اسید ها و بازهای قوی واکنش می دهد.این ماده برای پوست ، چشم و مجرای تنفسی سوزش آور است بنابراین جهت استفاده احتیاط لازم است. غبار ناشی از سیلیکاژل عامل بیماری سیلیکوزیس ( بیماری شغلی – ریوی ) بر اثر تنفس های طولانی مدت این غبارهاست.

ایمنی سیلیکاژل

انبارش سیلیکاژل

در ظروف مناسب و دارای برچسب مخصوص انبار شوند. محل انبار این مواد می بایست از مواد ناسازگار مثل عوامل اکسید کننده قوی به دور باشد.

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند. 

 

تصویر اسید لاکتیک

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *

محصولات مرتبط

سیلیکاژل، رطوبت گیر | silicagel

کربن اکتیو

سیلیکاژل، رطوبت گیر | silicagel

کتراک

سیلیکاژل، رطوبت گیر | silicagel

سیلیس

مقالات مرتبط

سیلیکاژل، رطوبت گیر | silicagel

ایمنی سیلیکاژل ( رطوبت گیر )