00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » سولفات آلومینیوم | Aluminium sulfate
i-sulfatealuminium.pdf [حجم: 32.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 16)
a-sulfatealluminiom.pdf [حجم: 553.22 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 29)

سولفات آلومینیوم | Aluminium sulfate

سولفات آلومینیوم | Aluminium sulfate

سولفات آلومینیوم چیست

سولفات آلومینیوم یک ترکیب سفید رنگ با قابلیت انحلال بسیار بالا در آب می باشد که پس از اکسید آلومینیوم دومین ترکیب پر مصرف آلومینیوم دار می باشد. این ماده می تواند به صورت ساده یا نمک مضاعف با پتاسیم ، آمونیوم یا سدیم تولید شود که در این صورت زاج آلومینیوم نامیده می شود. مهمترین زاج آلومینیوم نمک تشکیل شده با آمونیوم می باشد. این ترکیب بسته به مقدار آب مصرف شده برای رقیق سازی سولفوریک اسید مصرفی ، می تواند 32-8 مولکول آب در ترکیب خود داشته باشد. آلومینیوم سولفات به صورت خشک و مایع در بازار موجود است اما نوع خشک آن بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

مشخصات محصول سولفات آلومینیوم 

 نام شیمیایی  سولفات آلومینیوم
 اسامی مترادف با سولفات آلومینیوم  زاج سفید، آلومینیوم سولفات ، Aluminium sulfate ، cake alum ، filter alum ، Aluminium sulphate
 گرید محصول  1. سولفات آلومینیوم صنعتی 2. سولفات آلومینیوم آزمایشگاهی
 فرمول شیمیایی  Al2(SO4)3 ، Al2O12S3
 خلوص  سولفات آلومینیوم 17%
 شکل ظاهری  این محصول به شکل گرانول ، کریستاله و یا پودر که محلول آن در آب دارای PH اسیدی است
 حلالیت در آب  قابلیت انحلال بسیار بالا در آب دارد

سولفات آلومینیوم | Aluminium sulfate

17 کاربرد شگفت انگیز سولفات آلومینیوم

حدود 50 درصد از سولفات آلومینیوم موجود در جهان در کاغذسازی و کارتون سازی استفاده می شود. از سولفات آلومینیوم به دلیل سه ظرفیتی بودن یون آلومینیوم و توانایی بالای آن در انعقاد و لخته سازی ذرات کلوئیدی ، در تصفیه آب و فاضلاب استفاده می شود. این محصول به دلیل ترکیب شدن پون آلومینیوم با هالوژن هایی نظیر کلر و فلوئور و ایجاد رسوب و کمک به از بین بردن آنها از محلول سولفات روی حاصل از لیجینگ خاک یا کنسانتره روی ، جهت جلوگیری از چسبندگی فلز روی به کاتدها در صنعت تولید روی مصرف می شود. همچنین سولفات آلومینیوم در بسیاری از صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از :

1.در صنایع نساجی.

2.در صنایع کاغذ سازی.

3.سولفات آلومینیوم در تصفیه آب و پساب.

سولفات آلومینیوم در تصفیه آب

4.در صنایع روغن جهت تصفیه روغن و چربی.

5.به عنوان منعقد کننده جهت جداسازی کلیه ناخالصی های آب.

6.جهت خنثی سازی ذرات کلوئیدی موجود در آب به عنوان تامین کننده یون های مورد نیاز.

7.در تهیه و تولید رزین های آلومینیومی.

8.در تهیه و تولید سایر نمک های خالص آلومینیوم.

9.در ساخت و تولید صابون های آلومینیوم و ژل.

10. به عنوان عامل فوم ساز.

11. در صنایع قند و شکر.

12. در تولید فوم های آتش نشانی.

13. در صنایع کنسرو سازی.

14. در صنایع دباغی.

15. در صنایع ساخت و تولید فلزاتی مانند روی.

16. به عنوان کاتالیست در تولید اتان.

17. عامل ضد رطوبت در بتون. 

سولفات آلومینیوم

تجزیه سولفات آلومینیوم 

تجزیه سولفات آلومینیوم عموما به روش حرارتی انجام می شود که برای این کار نیاز به دمای 580 تا 90 درجه سانتی گراد داریم. پس از تجزیه این ترکیب دو یون آلومینا و گوگرد تری اکسید تولید می شوند. برای فراهم نمودن همچین دمایی نیاز به تجهیزات ویژه و کوره های خاص است.

تجزیه سولفات آلومینیوم

روش تولید سولفات آلومینیوم 

سولفات آلومینیوم از طریق واکنش سولفوریک اسید با هیدروکسید آلومینیوم و سرد کردن محلول مذاب حاصل شده در حوضچه های خنک کن تولید می شود. سولفات آلومینیوم با کیفیت پایین تر به وسیله واکنش اسید سولفوریک با بوکسیت در دمای 170 درجه سانتیگراد و در مخازن همزن دار و تحت فشار تولید می شود.

روش تولید زاج آلومینیوم : از طریق واکنش اسید سولفوریک رقیق شده با آب ، با هیدروکسید آلومینیوم و افزودن آمونیوم پرسولفات به محلول و سرد کردن تدریجی محلول تولید شده در وان های پلی اتیلن تولید می شود.

 بسته بندی سولفات آلومینیوم

 سولفات آلومینیوم موجود در کیسه های 25 کیلوگرمی و پک های 1 کیلوگرمی موجود می باشد.

قیمت خرید و فروش سولفات آلومینیوم

کیمیا تهران اسید پودر سولفات آلومینیوم 17 درصد را با قیمت رقابتی و کیفیت عالی به سراسر ایران ارسال می کند. جهت دریافت قیمت خرید سولفات آلومینیوم 17 درصد با ما تماس بگیرید.

انبارش 

محلول سولفات آلومینیوم خاصیت خورندگی دارد بنابراین توصیه می شود ظروف ، لوله ها و اتصالاتی که در مجاورت محلول سولفات آلومینیوم قرار دارنداز جنس مواد پلاستیکی ، فایبر گلاس ، فولاد ضد زنگ یا دیگر مواد مقاوم در برابر اسید باشد.

کاربرد زاج آلومینیوم 

1. در صنایع نساجی و سلولزی.

2. در تصفیه آب های صنعتی.

3. در صنایع چیت سازی.

4. در صنایع چرم.

واکنش های شیمیایی سولفات آلومینیوم 

آلومینیوم سولفات در اثر حرارت 580 تا 900 درجه سانتی گراد به آلومینا و گوگرد تری اکسید تجزیه می‌شود. سپس با آب ترکیب شده و نمک هیدراته‌ تولید می‌کند.
آلومینیوم سولفات با بی کربنات سدیم واکنش داده و یک فوم تشکیل می دهد که کربن دی‌اکسید برای فوم‌های آتش نشانی استفاده می شود.

سولفات آلومینیوم

پدی اکسید کربن توسط تثبیت‌کننده فوم به دام افتاده و یک فوم زخیم را بر روی سوخت‌های هیدروکربنی تشکیل می دهد و مانع دسترس آن به اکسیژن هوا و ادامه آتش سوزی می‌شود. البته فوم شیمیایی برای استفاده در حلال‌های قطبی مانند الکل مناسب نیست. 

سولفات آلومینیوم در کشاورزی 

سولفات آلومینیوم در کشاورزی کاربردهای فراوانی دارد.این ماده هم به صورت مستقیم در کشاورزی و همچنین می توان ترکیب آن با کود کشاورزی را مورد استفاده قرار داد؛ اما در هرصورت نباید سولفات آلومینیوم را به صورت محلول پاشی بر روی برگ و گل گیاهان و درختان به کار برد. سولفات آلومینیوم بیشتر برای گیاهان زینتی مورد استفاده قرار می گیرد و نباید آن را برای تمام گیاهان به کار برد.سولفات آلومینیوم در کشاورزی برای تقویت درختان و گیاهان نیست بلکه برای تصحیح خاک مورد استفاده قرار می گیرد. دارا بودن یون سولفات سبب می شود که ph خاک های شور و آهکی که دارای خاصیت قلیایی بالایی هستند کاهش یابد و شرایط برای جذب یون های فلزی و ریز مغذی های کشاورزی فراهم گردد.

سولفات آلومینیوم برای درختان زیر مورد استفاده قرار می گیرید :

 آزالیا

آلومینیوم سولفات

انواع رودودندرون
کاملیا
گاردنیا
هالی
بلوبری یا زغال اخته آبی رنگ
سرخدار
کورنوس فلوریدا
افلوس یا بداغ
برگ بو
سدر
شوکران
توسکای سیاه

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند.

مقاله اسید کلریدریک

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *

محصولات مرتبط

سولفات آلومینیوم | Aluminium sulfate

سولفات آهن

سولفات آلومینیوم | Aluminium sulfate

سولفات آمونیوم

سولفات آلومینیوم | Aluminium sulfate

سولفات سدیم

سولفات آلومینیوم | Aluminium sulfate

سولفات منیزیم