فروش و قیمت مواد شیمیایی

» » فلوراید سدیم | sodium fluoride

i-feloridesodium.pdf [حجم: 32.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 11)
a-feloridesodium.pdf [حجم: 462.2 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 17)

فلوراید سدیم | sodium fluoride

فلوراید سدیم | sodium fluoride

در رابطه با کسب اطلاعات راجع به قیمت خرید و فروش فلوراید سدیم با ما تماس حاصل فرمایید.

فلوراید سدیم چیست ؟

مشخصات محصول فلوراید سدیم :

  • نام شیمیایی : فلوراید سدیم.
  • اسامی مترادف : سدیم فلوراید، سدیم فلوئورید، دهانشویه، sodium fluoride.

تعریف فلوراید سدیم ؟

فلوراید عنصری است که به طور طبیعی در آب ، خاک و هوا یافت می شود . زمانی که فلوراید به صورت خوراکی به میزان مناسب مصرف شود دندان را مقاوم کرده و از پوسیدگی پیشگیری خواهد شد . فلوراید یک عامل شناخته شده در مقابله با پوسیدگی دندان است . پوسیدگی دندان هنگامی رخ می دهد ، باکتری های تولید کننده اسید مینای سخت محافظت کننده دندان ها را حل می کنند . فلوراید به تقویت مینا کمک می کند و همچنین می تواند به ترمیم آسیب هایی که قبلا رخ داده است ، نیز کمک کند . گرچه فلوراید در آب آشامیدنی شهری یافت می شود یا به آن اضافه می شود ، در برخی مناطق آن را به آب اضافه نمی کنند . اگر چنین منطقه ای زندگی می کنید ، دندان پزشکتان ممکن است یک مکمل فلوراید را به شکل قطره ، قرص یا ویتامین برای شما تجویز کند .

فلوراید یکی از عناصر معدنی موجود در طبیعت است که در محیط بصورت یون فلوراید باقی نمانده و بصورت فلورین یافت می شود . بی تردید فلوراید یکی از عوامل بسیار مهم در کنترل و پیشگیری از پوسیدگی دندان ، هم در کودکان و هم در نوجوانان بوده است . مطالعات وسیع نشان داده است که خواص ضد پوسیدگی فلوراید به روش های مختلفی اعمال می گردد.

افزایش مقاومت نسج دندان به پوسیدگی

کاهش پتانسیل پوسیدگی زایی پلاک دندان

اگر فلوراید در آب آشامیدنی شهر به میزان مناسب موجود باشد ، پوسیدگی های دندانی را تا حدود 60 درصد کاهش می دهد . روش دیگر در یافت فلوراید ، استفاده از خمیر دندان ، دهان شویه ها و ژلهای حاوی فلوراید است . هر دو روش کاربرد فلوراید یعنی سیستمیک و موضعی در مقاوم کردن دندان ها و پیشگیری از پوسیدگی موثر شناخته شده اند . در مواد غذایی مصرفی ، مقادیری فلوراید وجود دارد که بر حسب انواع آنها ، مقدار فلوراید مصرفی نیز متفاوت است . غذاهای دریایی به نسبت سایر غذاها فلوراید بیشتری دارند و چای نسبت به آب آشامیدنی فلوراید بیشتری دارد . در بعضی ترکیبات دارویی نیز فلوراید یافت می شود ، بطور کلی مقدار فلورایدی که به بدن می رسد بستگی به این دارد که در چه منطقه ای زندگی می کنیم و چه نوع آب و غذایی مصرف می نمائیم .

موارد مصرف و کاربرد فلوراید سدیم :

تاثیر فلوراید در پیشگیری از پوسیدگی دندان در تمام سطوح یکسان نیست . بیشترین اثر آن در سطوح صاف گونه ای و زبانی در نزدیکی طوق دندان هاست و بعد در سطوح طرفی دندان ها و کمتر از همه در سطح جونده و شیارهای روی دندان است .

در زمان فورمیشن و اوایل معدنی شدن دندان که یون فلوئور توسط جریان خون محیطی وارد کریتالهای دندان می شود ، و برای دندان های شیری از 4 ماهگی زندگی جنینی تا اواخر سال اول زندگی و برای دندان های دائمی از 18 ماهگی تا 8-7 سالگی می باشد .

دوره قبل از رویش دندان هاست که دندان به جذب یون فلوئور از بافت های داخلی ادامه داده باعث بوجود آمدن پوششی بر روی مینا می گردد.

بعد از رویش ددندان هاست که رشد و تکامل دندان در میان بزاق صورت می گیرد.

با توجه به این که تاج اغلب دندان های دائمی در زمانی که بچه به مدرسه می آید کاملا شکل گرفته و کلسیفیکاسیون آن نیز خیلی پیش تر شروع می شود پس اگر فلوراید جهت تقویت ساختمان دندان های دائمی بچه بخواهد تجویز شود، قبل از آن باید باشد . در زمان تشکیل دندان ها اگر فلوراید کافی در سیستم آب آشامیدنی وجود نداشته باشد دریافت فلوراید کمکی از طریق استفاده از خمیر داندان های حاوی فلوراید و یا فلوراید زنی سطوح دندان ها بصورت ژل و دهان شویه و یا مصرف روزانه قرص یا قطره روش بسیار مناسبی جهت تامین فلوراید مورد نیاز است.

باعث استحکام ساختمان دندان می شود.

ضایعات پوسیدگی اولیه بدون تشکیل حفره را دوباره معدنی و محکم می کند.

فعالیت ضد میکروبی دارد.

یکی دیگر از فواید فلوراید اثر آن بر روی ریشه دندان بزرگ سالان است. بسیاری از مردم در سنین بالا دچار تحلیل لثه می شوند و سطح ریشه دندان آنها در دهان نمایان شده و در معرض خطر پوسیدگی قرار می گیرند .

مطالعات نشان داده است مصرف موضعی فلوراید سطح عریان ریشه را در مقابل پوسیدگی محافظت می نماید .

این مطلب راجع به فلوراید سدیم، سدیم فلوراید، دهانشویه، فلوراید سدیم چیست، سدیم فلوئورید می باشد.

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

سایت : www.tacid.ir

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند. smile smile

مقاله اسید کلریدریک

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ:18-08-1395, 12:03

نویسنده:admin

آمار بازدید:4396

دسته:مواد شیمیایی پودری / مواد آبکاری / مشتقات سدیم


تگ های مطلب :

محصولات مرتبط:

فلوراید سدیم | sodium fluoride

هگزا متا فسفات سدیم

فلوراید سدیم | sodium fluoride

بنزوات سدیم

فلوراید سدیم | sodium fluoride

استئارات سدیم

فلوراید سدیم | sodium fluoride

سولفور سدیم

فلوراید سدیم | sodium fluoride

هیپوفسفیت سدیم

فلوراید سدیم | sodium fluoride

منو سدیم فسفات

مقالات مرتبط: