00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
i-monosodiumfosfat.pdf [حجم: 32.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 12)
a-monosodiumfosfat.pdf [حجم: 526.85 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 21)

منو سدیم فسفات

منو سدیم فسفات

در رابطه با کسب اطلاعات راجع به قیمت خرید و فروش منو سدیم فسفات  با ما تماس حاصل فرمایید.

مونو سدیم فسفات چیست ؟

مشخصات محصول مونو سدیم فسفات :

  • نام شیمیایی : منو سدیم فسفات.
  • اسامی مترادف : مونو سدیم فسفات، Monosodium phosphate.
  • گرید محصول : منو سدیم فسفات صنعتی.

تعریف منو سدیم فسفات :

مونو سدیم فسفات ترکیبی از سدیم و فسفات است. به همین دلیل است که اغلب در محصولات دندان پزشکی با توجه به ویژگی های مینایی در مرمت دندان ها مصرف می شود، و گاهی اوقات در پزشکی به عنوان داروی ضد یبوست نیز استفاده می شود. گاهی از منو سدیم فسفات در خمیر دندان همراه با مواد دیگر به منظور جلوگیری از پوسیدگی و بازگرداندن مینا از دست رفته استفاده می شود، همچنین می توان منو سدیم فسفات را بطور جداگانه و به عنوان یک پاک کننده دندان و محافظ خریداری کرد. بیشتر اوقات، مونوسدیم فسفات بی رنگ و بی بو و بصورت کریستال یا پودر ارائه می شود در حالی که شرکت مینار قادر است محلول 50% این ماده را نیز ارائه نماید. منو سدیم فسفات در زمینه بهداشت دهان و دندان بطور کلی همراه با آب به نسبت یک به چهار و نیم حل می شود . این ترکیب را می توان بطور مستقیم به دندان به منظور بازگرداندن مینا و جلوگیری از بیماری های دندان و لثه استفاده نمو. در برخی از موارد منو سدیم فسفات را در خمیر دندان و دهان شوی بکار می برند.

مونو سدیم فسفات را می توان در قرص های مکمل خوراکی نیز استفاده نمود. این مکمل ها به عنوان یک فرمولاسیون دارویی نیست و مصرف آن به صورت خوراکی برای تکمیل فسفر در ژیم غذایی است. معمولا مکمل های مونو سدیم فسفات به این دلیل برای اسب ها داده می شود. مصرف بی رویه این ماده و بیشتر از حد مجاز می تواند باعث ایجاد سنگ کلیه و دیگر عوارض آن گردد لذا توصیه می شود بدون تجویز پزشک مصرف نگردد. در طب مونو سدیم فسفات گاهی اوقات به عنوان یک ملین محرک قبل از عملیات خاص و فرایندهای پزشکی استفاده می شود. این ماده برای همه بیماران به علت عوارض منفی آن در کلیه توصیه نمی شود.مسهل ها با پایه سدیم و فسفر در برخی کشورها به دلیل همین خطرات قطع شده است و از جایگزین های امن تری استفاده می شود.

بدلیل خطر ابتلا به عوارض جسمی جدی ، بیماران نباید بدون نسخه پزشکی و نظارت مستقیم آن از مونو سدیم فسفات استفاده کنند. این نیز مهم است که از قرص هایی که مخصوص برای مصرف انسان طراحی شده است استفاده گردد، به این دلیل که فرمولاسیون های خاص دیگر این ماده ممکن است عوارض جانبی شدیدی ایجاد کنند. هرکسی که داروهای خاص دیگر و یا مکمل های اضافی مصرف می کند باید حتما با پزشک خود در میان گذاشته تا توصیه های مناسب و میزان دز مصرفی اصلاح شود. کسانی که مبتلا به بیماری کلیوی هستند مصرف این مکمل ها اصلا مناسب نیست.

مونو سدیم فسفات عنصر شیمیایی مهمی در بدن انسان است، این ماده همچنین ویژگی های مطلوبی برای انجام بسیاری از آزمایش های شیمیایی را داراست. این ترکیب در شرایط آزمایشگاهی و همین طور در بدن انسان به عنوان یک بافر موثر به کنترل نوسانات سریع Ph کمک می کند و یک پزشک ممکن است با توجه به علایم کمبود فسفر که ممکن است به علت رزیم غذایی نامناسب یا بیماری های دیگر ایجاد شده باشد، این مکمل غذایی را تجویز کند. بسیاری از جنبه های سلامت انسان به حفظ تعادل این ماده در بدن بستگی دارد. سلول های بدن برای رشد، ترمیم و عملکرد صحیح به فسفر نیاز دارند و البته اکثریت این حضور در استخوان هاست به طوری که کمبود فسفر در بدن موجب علائمی چون اضطراب، استخوان درد، خستگی و تنفس نا منظم می شود، البته باید در نظر داشت مصرف میزان بالای این مکمل ها ممکن است موجب اختلالات کلیوی شود.

اگر چه این ترکیب به خصوص همراه با سایر داروها سمی است اما محلول آن به عنوان ملین به کاهش علائم یبوست کمک می کند. در دندان پزشکی برای ساخت پوشش های مصنوعی دندان و همچنین برای حفظ مینای دندان و جلوگیری از پوسیدن دندان ها به خمیر دندان اضافه می شود و همچنین به طور جداگانه به عنوان محافظ دندان و دهان در دهان شویه ها کاربرد دارد. این ماده در تصفیه آب و همچنین در شیر خشک ، غذای دام و به عنوان امولسیفایر نیز کاربرد دارد.

این مطلب راجع به منو سدیم فسفات، قیمت منو سدیم فسفات، خرید منو سدیم فسفات، فروش منو سدیم فسفات، مونو سدیم فسفات، monosodium phosphate.

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

سایت : www.tacid.ir

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند. smile smile

مقاله اسید کلریدریک

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *

محصولات مرتبط

منو سدیم فسفات

تری سدیم فسفات

منو سدیم فسفات

تری پلی فسفات سدیم

منو سدیم فسفات

سود پرک

منو سدیم فسفات

استات سدیم