فروش و قیمت مواد شیمیایی

» » هگزا متا فسفات سدیم

i-hexametafosfat.pdf [حجم: 32.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 12)
a-hezametafosfat.pdf [حجم: 210.3 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 55)

هگزا متا فسفات سدیم

هگزا متا فسفات سدیم

در رابطه با کسب اطلاعات راجع به قیمت خرید و فروش هگزا متا فسفات سدیم با ما تماس حاصل فرمایید.

هگزا متا فسفات سدیم چیست ؟

بلورهای سفید رنگی می باشد که بی پوست و در آب حلال است اما حلال های آلی قابل حل نیست. شناسه پاپ کم این ماده 24968 است. این ماده جاذب رطوبت هواست و به دلیل اینکه با یون های فلزی مثل کلسیم، منیزیوم، کبالت و آهن تشکیل محلول می دهد. در صنعت تصفیه آب کاربرد دارد. به دلیل اینکه این ترکیب مخلوطی از پلیمرهای متافسفات است سدیم پلی متافسفات نیز نامیده می شود. سدیم هگزا متا فسفات در اثر حرارت دادن به مونو سدیم ارتوفسفات، مونو سدیم پیروفسفات تولید می شود. در مرحله بعدی در اثر گرمادهی به پیروفسفات سدیم هگزا متا فسفات تولید می شود. این ترکیب در محلول های آبی و خصوصاPH های اسیدی به سدیم تری متا فسفات و سدیم ارتوفسفات تجزیه می شود.

موارد مصرف و کاربرد هگزا متا فسفات سدیم :

این ترکیب طیف کاربردی وسیعی در صنایع مختلف دارد مانند کاربردهای صنعتی در میادین نفتی ، کاغذ سازی، رنگرزی، نساجی، صنعت پتروشیمی، صنعت دباغی، متالوژی و ساخت و ساز تا کاربرد در صنایع غذایی به عنوان افزودنی های غذایی مانند شربت ها، پودر پنیر، فیله ماهی، سس سالاد و آبجو . کربنات سدیم گاهی به سدیم هگزا متا فسفات اضافه می شود تا اسیدیته آن به 8/6-8 افزایش یابد تا به عنوان یک شوینده و به عنوان عامل پراکنده کننده و هموژنایزر برای کاهش سختی آب بکار رود. کاتیون های دو و سه ظرفیتی مثل سدیم هگزا متا فسفات در محلول های آبی به منظور تسهیل انعقاد ذرات نا محلول سوسپانسیون به خصوص ذراتی با سایز کلوئیدی مثل رس که بار منفی دارند به دلیل همین خاصیت از سدیم هگزا متا فسفات برای تصفیه آب استفاده می کنند.

در تعریف عامل پراکنده کننده باید به این نکته توجه داشت که این ماده مانع از تجمع ذرات معلق در مقیاس های بزرگ می شود تا فرایند ته نشینی آنها را سرعت بخشد. در واقع این عوامل برای حفظ حالت تعلیق به منظور برآورد اندازه ذرات کلوئیدی مورد استفاده قرار می گیرند. در زمینه عکاسی جزئی از پاک کننده ها هستند که برای نگهداری رنگدانه های پراکنده در رنگ مورد استفاده قرار می گیرند تا از ایجاد لکه در عکس و فیلم جلوگیری شود. هگزا متا فسفات سدیم بلورهای سفیدرنگی هستند که برای تصفیه آب آشامیدنی و حذف روی و مس بکار می رود. از آنجا که کیفیت مواد اولیه در صنعت یکی از مهم ترین عوامل در بالا بردن کیفیت محصول و پایین آوردن قیمت تمام شده می شود.

این مطلب راجع به فروش هگزا متا فسفات سدیم، کاربرد سدیم هگزا متا فسفات، قیمت سدیم هگزا متا فسفات، sodium hexametaphosphate، فرمول شیمیایی هگزا متا فسفات سدیم

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

سایت : www.tacid.ir

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند. smile smile

مقاله اسید کلریدریک

 

 

 

 

 

تاریخ:13-08-1395, 10:48

نویسنده:admin

آمار بازدید:5465

دسته:مواد شیمیایی پودری / مواد آبکاری / مشتقات سدیم


تگ های مطلب :

محصولات مرتبط:

هگزا متا فسفات سدیم

بنزوات سدیم

هگزا متا فسفات سدیم

استات سدیم

هگزا متا فسفات سدیم

سیترات سدیم

هگزا متا فسفات سدیم

تری سدیم فسفات

هگزا متا فسفات سدیم

تری پلی فسفات سدیم

هگزا متا فسفات سدیم

هیپو فسفیت سدیم

مقالات مرتبط: