00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » نیترات باریم | Barium nitrate
i-nitratebarium.pdf [حجم: 32.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 8)
A-nitrattebarium.pdf [حجم: 518.18 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 14)

نیترات باریم | Barium nitrate

نیترات باریم | Barium nitrate

 نیترات باریم چیست

مشخصات محصول نیترات باریم 

 نام شیمیایی  نیترات باریم
 اسامی مترادف با نیترات باریم  باریم نیترات، Barium nitrate، Barium dinitrate، barium salt
 فرمول مولکولی  Ba(NO3)2

معرفی نیترات باریم : 

نیترات باریم با فرمول شیمیایی Ba(NO3)2 یک ترکیب شیمیایی است که جرم مولی آن g/mol 261.337 می باشد.شکل ظاهری این ترکیب، بلورهای سفید رنگ است.

تاریخچه باریم :

باریم ( از واژه یونانی barys به معنی سنگین ) را برای اولین بار کارل شیل (Carl scheel) در سال 1774 کشف کرد و در سال 1808 سر هامفری دوی (sir Humphry Davy) در انگلستان آن را استخراج نمود. گوتون دموروو برای اولین بار اکسید آن را باروت نامید که آنتوین لاووازیه آن را به باریتا تغییر داد و مدت کوتاهی بعد از آن این عنصر باریم نامگذاری گردید.

باریم چیست

باریم عنصری است که در جدول تناوبی با نشان Ba و عدد اتمی 56 قرار دارد. باریم در سال 1808 میلادی توس دیوی کشف شد. وی باریم را از واژه یونانی باریت به معنی سنگین گرفت.

باریم که عنصری نرم و فلزی می باشد در درجه حرارت بسیار بالایی ذوب شده و جزو فلزات قلیایی خاکی است. اسید آن را باریتا نامیده و حالت اصلی آن به صورت سولفات باریم در سنگ معدن یافت می شود و به علت واکنش شدیدی که با آزمایش های مربوط به هوا نشان می دهد هرگز به صورت خالص یافت نمی شود. ترکیبات این فلز به میزان کم در تولید رنگ و شیشه سازی کاربرد دارد.

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند

مقاله اسید کلریدریک

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *