00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
i-amoniumpersulfat.pdf [حجم: 32.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 16)
a-amoniumpersulfat.pdf [حجم: 210.3 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 16)

آمونیوم پرسولفات

آمونیوم پرسولفات

مشخصات محصول آمونیوم پر سولفات

 نام محصول  آمونیوم پرسولفات
 فرمول شیمیایی  NH4)2S2O8)
 اسامی مترادف  آمونیوم پروکسی دی سولفات – پرسولفات آمونیوم - APS

آمونیوم پرسولفات چیست

آمونیوم پرسولفات یک عامل اکسید کننده با فرمول شیمیایی NH4)2S2O8) در شیمی پلیمر، فرایند سونش و به عنوان عامل پاک کننده و سفید کننده استفاده می شود. این ماده به خوبی در آب حل می شود و حلالیت آن بسیار بیشتر از نمک مشابه آن یعنی پتاسیم پرسولفات می باشد. حل شدن این نمک در آب فرایندی گرماگیر است.

آمونیوم پرسولفات

کاربرد آمونیوم پر سولفات

مصرف و کاربرد اولیه سولفات به عنوان کود کشاورزی برای خاک های قلیایی است. یون آمونیوم در خاک آزاد شده و مقدار محدودی اسید تولید می کند. کاهش میزان Ph خاک، موجب تامین نیتروژن مورد نیاز برای رشد گیاه می شود. مهم ترین مشکل استفاده از آمونیوم سولفات در کمبود نیتروژن آن نسبت به نیترات آمونیوم است که موجب افزایش هزینه های حمل و نقل می شود. همچنین از این ترکیب در کشاورزی به عنوان اسپری کمکی برای حشره کش ها، قارچ کش ها و علف کش های محلول در آب استفاده می شود.

برای تولید سایر نمک های آمونیوم مخصوصا پرسولفات آمونیوم مصرف می شود.

آمونیوم پر سولفات به عنوان یک نگهدارنده چوب استفاده می شده است. اما امروزه به دلیل ایجاد خورندگی در فلزات کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله کاربردهای آمونیوم پرسولفات میتوان به موارد زیر اشاره نمود : 

مصارف آزمایشگاهی.

کاغذ سازی ، مواد غذایی.

شستشوی ظروف شیشه ای آزمایشگاهی. 

کاربرد آمونیوم پرسولفات

قیمت خرید و فروش آمونیوم پرسولفات

کیمیا تهران اسید از جمله فروشندگان آمونیوم پرسولفات صنعتی و آزمایشگاهی در ایران می باشد. مشتریان عزیز جهت سفارش محصول و اطلاع از قیمت خرید و فروش آمونیوم پرسولفات با ما تماس بگیرید.

آمونیوم پرسولفات در کشاورزی

تولید آمونیوم پرسولفات

تولید آمونیوم پرسولفات به روش الکترولیز محلول سرد و غلیظ آمونیوم سولفات در اسید سولفوریک با چگالی جریان بالا انجام می شود . اولین بار این روش توسط هیو مارشال در سال ۱۸۹۱ معرفی شد. در فرایند الکترولیز آمونیوم پرسولفات در ابتدا سولفات هیدروژن بارش را از دست داده و سپس در آند ، پروکسی سولفات اسیدی را تولید می‌کند و از واکنش آمونیوم سولفات، آمونیوم پر سولفات تولید شده و سپس فیلتراسیون پرسولفات صورت می پذیرد، فرایند کریستاله شدن و جداسازی به‌ وسیله‌ سانتریفیوژ صورت می پذیرد و در نهایت با خشک کردن آن، آمونیوم پرسولفات به عنوان محصول نهایی وقتی به غلظت مشخصی در آند برسد، تولید می‌شود.

خطرات آمونیوم پرسولفات

از جمله خطرات آمونیوم پرسولفات می توان به ترکیب شدن آن با گوگرد و فسفر اشاره نمود که سبب انفجار می شود. آمونیوم پرسولفات در هنگام سوختن اکسید نیتروژن سمی، اکسید گوگرد و بخار آمونیاک تولید می کند 
تماس با چشم ها :
برخورد این ماده با چشم ها سبب سوزش ، التهاب و قرمزی چشمها می شود.

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند.

 

مقاله اسید کلریدریک

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *

محصولات مرتبط

آمونیوم پرسولفات

سولفات مس

آمونیوم پرسولفات

سولفات سدیم

آمونیوم پرسولفات

سولفات آلومینیوم

آمونیوم پرسولفات

سولفات نیکل