00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » اسید سولفونیک صنعتی و آزمایشگاهی
i-acidsolfonik.pdf [حجم: 462.03 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 31)
a-acidsulfonic.pdf [حجم: 532.77 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 95)

اسید سولفونیک صنعتی و آزمایشگاهی

اسید سولفونیک صنعتی و آزمایشگاهی

اسیدسولفونیک چیست

اسید سولفونیک یک اسید خورنده با فرمول شیمیایی HSO3R می باشد. این اسید نوعی سورفکتانت آنیونی می باشد که به صورت مایع قهوه ای رنگ قابل مشاهده است و همچنین برای تولید بسیاری از مواد شوینده از سولفونیک اسید استفاده می شود زیرا یکی از ارزان ترین سورفکتانت های موجود است. این محصول به دلیل ایجاد خوردگی باید در مخازن استیل نگهداری شود.

مشخصات محصول سولفونیک اسید

 نام شیمیایی  اسید سولفونیک
 اسامی مترادف با اسید سولفونیک  سولفانيليک اسيد ، پي – آمينو بنزن سولفونيک اسيد ، پي – آمينو فنيل سولفونيک اسيد ، 4 – آمينو بنزن سولفونيک اسيد ، آنيلين – پي – سولفونيک اسيد ، آنيلين -4- سولفونيک اسيد
 گرید محصول
 1. اسید سولفونیک صنعتی.
2. اسید سولفونیک آزمایشگاهی.
 فرمول مولکولی  HSO3R
 خلوص  اسید سولفونیک 98 درصد
 شکل ظاهری  مایع، قهوه ای رنگ

4 کاربرد مهم اسید سولفونیک

  1. آلكيل بنزن اسید سولفونیک به عنوان سورفكتانت آنيونيك در فرمولاسيون بسياري از تركيبات شوينده مورد استفاده قرار مي‌گيرد. دترجنت‌ها و سورفکتانت‌ها مولکول‌هایی هستند که گروه‌های بسیار غیر قطبی و بسیار قطبی را با هم ترکیب می سازند. به‌ طور سنتی ، صابون سورفاکتانت محبوبی است که از اسیدهای چرب به دست می‌آید. از اواسط قرن بیستم و در جوامع پیشرفته استفاده از اسید سولفونیک از صابون پیشی گرفت.
  2. اين سورفكتانت يكي از ارزان ترين سورفكتانت ‌هاي مصرفي در صنايع شوينده مي ‌باشد و مهمترين و پرمصرف ترين ماده سورفكتانت در فرمولاسيون شوينده ‌هاي پودر و مايع مي‌باشد.
  3. اين تركيب بعنوان عامل پاك كننده، كف كننده و از بين برنده لكه‌ ها در فرمولاسيون بيشتر تركيبات شوينده مصرف مي‌شود
  4. این اسیدها با فرمول عمومی HSO3R که R می‌تواند متان یا بنزن و ... باشد، محلول در آب ، غیر فرار و جاذب الرطوبه‌اند و به عنوان عوامل امولسیون کننده ، مواد افزودنی و روغنهای روان ‌کننده و به عنوان جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی استفاده می‌گردد.

اسید سولفونیک در تولید شوینده ها

تولید اسید سولفونیک

برای تولید اسید سولفونیک معمولا از روش سولفوناسيون الكيل بنزن خطي  استفاده می شود. و مواد تشکیل دهنده آن الکیل بنزن خطی ، اکسیژن ، گوگرد و اسید سیتریک می باشند. ماده اولیه بکار گرفته شده برای تولید اسید سولفونیک، آلکیل بنزیل خطی می باشد که از نفت به بدست می آید. این فرایند عموما در پتروشیمی اصفهان و کرمانشاه رخ می دهد. پس از بدست آمدن آلکیل بنزن خطی این ماده سولفونه می شود و سپس سولفونیک ساخته می شود.

تولید اسید سولفونیک

بسته بندی اسید سولفونیک

 اسید سولفونیک صنعتی موجود در بشکه های 230 کیلوگرمی و اسید سولفونیک آزمایشگاهی در گالن های 20 لیتری و 2.5 لیتری موجود می باشد.

قیمت خرید و فروش اسید سولفونیک

اسید سولفونیک در ایران با برندهای مختلفی خرید و فروش می شود. کیمیا تهران اسید قیمت خرید و فروش اسید سولفونیک پاکسان و بهداشت را به صورت بروز ارائه می دهد.

اسید سولفونیک

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند.

مقاله اسید کلریدریک

 

سئو و تولید محتوا : علیرضا طبرزدی

 

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *

محصولات مرتبط

اسید سولفونیک صنعتی و آزمایشگاهی

اسید کرومیک

اسید سولفونیک صنعتی و آزمایشگاهی

اسید استیک

اسید سولفونیک صنعتی و آزمایشگاهی

اسید فرمیک