00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » اسید کرومیک | Chromic acid
i-acidkoromic.pdf [حجم: 32.93 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 30)
a-acidchoromic.pdf [حجم: 543.73 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 47)

اسید کرومیک | Chromic acid

اسید کرومیک | Chromic acid

اسید کرومیک چیست

 اسید کرومیک ترکیبی خورنده با فرمول شیمیایی H2CrO4 و به صورت پرک های قرمز یا قهوه ای مشاهده می شود. از کرومیک اسید برای تمیز کردن وسایل شیشه ای در آزمایشگاه ها استفاده می شود. این محصول همچنین برای آبکاری ، قلم زنی و برنزه کردن فلزات مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت خرید و فروش اسید کرومیک

کیمیا تهران اسید به عنوان یکی از تامین کنندگان مواد شیمیایی در ایران خرید و فروش اسید کرومیک 99 درصد صنعتی و آزمایشگاهی را در انواع برند ترک، چین، هند، آفریقا و آلمان در بسته بندی های متفاوت با قیمت مناسب انجام می دهد.

ساختار اسید کرومیک

مشخصات محصول کرومیک اسید 

  • نام شیمیایی : اسید کرومیک.
  • اسامی مترادف : کرومیک اسید، chromic acid ،Tetraoxochromic acid.
  • گرید محصول : صنعتی / آزمایشگاهی.
  • برندهای موجود : 1. اسید کرومیک ترک sisecam / چین / هند / بایر آفریقا / آلمان.
  • فرمول شیمیایی : H2CrO4.
  • خلوص : اسید کرومیک 99 درصد.
  • شکل ظاهری : شکل ظاهری این ترکیب ، پولک های قرمز است.

اسید کرومیک

طرز تهیه اسید کرومیک 

استخراج کروم به صورت سنگ معدن کرومیت صورت می گیرد. کروم با حرارت دادن سنگ کرومیت در حضور آلومینیوم یا سیلیکون  تهیه می شود. نیمی از سنگ کرومیت دنیا در آفریقای جنوبی می باشد. کرومیک اسید به صورت طبیعی در طبیعت یافت نمی شود ولی آنیونهای آن در ترکیبات بسیاری قابل مشاهده است. CrO3 ، اسید بدون آب کرومیک اسید به عنوان اسید کرومیک فروخته می شود.

کروم چیست

کروم یک عنصر با نماد Cr و عدد اتمی 24 در جدول تناوبی عناصر نشان داده می شود. این عنصر دارای نقطه ذوب بالا می باشد و در برابر زنگ زدگی مقاومت قابل توجهی دارد. هم چنین این عنصر به رنگ خاکستری مشاهده می شود؛ از دیگر ویژگی های این فلز سخت بودن ، براقی و جلاپذیری قابل توجه آن است.

اکسید کروم 2 هزار سال پیش در امپراتوری چین به عنوان روکش سلاح های فلزی استفاده می شد. این عنصر در سال 1761 کشف شد و در سال1797 فلز کروم برای اولین بار از سنگ معدن خود جداسازی شد. تقریبا بیشتر کروم جهان از سنگ کرومیت به دست می آید. این فلز به دلیل مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و فرسایش بسیار با ارزش است. کروم همچنین تاثیر مهمی در جلوگیری از فرسایش و زنگ زدگی فولاد دارد. کروم در آبکاری و ساخت فلز ضد زنگ کاربرد فراوانی دارد.

تولید اسید کرومیک 

تولید اسید کرومیک با واکنش میان آب و تری اکسید کروم شروع می شود. تری اکسید کروم یک ماده محلول در آب و به رنگ قرمز یا قهوه ای مشاهده می شود.

تاریخچه اسید کرومیک

کلمه اسید از واژه لاتین acidus به معنای ترش مزه آمده است. تعاریف گوناگونی برای اسید و باز وجود دارد، از جمله تعاریف آرنیوس، لوری – برونستد و لوییس.

در سده 15 شیمیدان ها و دانشمندان علوم طبیعی می دانستند که از تجمع مورچه ها بخارهای اسیدی متصاعد می شود. اولین بار جان ری طبیعت شناس انگلیسی در سال 1671 این اسید را از تقطیر توده ای از مورچه های مرده جدا کرد. اما سنتز شیمیایی آن اولین بار توسط شیمیدان فرانسوی ژوزف گیلوساک از اسید هیدروسیانیک انجام گرفت. در سال 1855 شیمیدان فرانسوی دیگری به نام Marcellin berthelot اسید فرمیک را با استفاده از مونو اکسید کربن سنتز کرد، شبیه روشی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

اسید کرومیک

از جمله کاربردهای مهم اسید کرومیک میتوان به موارد زی اشاره کرد :

4 کاربرد اسید کرومیک در صنایع

1. اسید کرومیک جهت آبکاری در صنعت آبکاری مورد استفاده قرار می گیرد و در واکنش با آند کروم باعث درخشندگی و براق نمودن فلز آبکاری شده می گردد.

2. تولید کاتالیزورهای الکترولیتی کروم.

3. کرومیک اسید در ترکیبات مربوط به مخلوط شن و ماسه هسته و شن و ماسه ریخته گری جهت تولید مواد ریخته گری به کار میرود. همچنین در فرآیندهای اچ و دیگر اهداف نیز استفاده می شود.

4. اسید کرومیک در تولید و تهیه فلز کروم با کیفیت بالا ، مواد سخت و کاتالیزورهایی برای آبکاری کروم ، انجام کروم سازی و فرآیندهای کنش پذیری.

بسته بندی اسید کرومیک

اسید کرومیک در بشکه های 50 کیلوگرمی در مارک های آلمان ، آفریقا ، ایتالیایی ، چینی و ترکیه در بازار موجود می باشد. اسید کرومیک چین در بشکه های سرمه ای و اسید کرومیک هند در بشکه های سبز رنگ می باشد.

اسید کرومیک

کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند.

مقاله اسید کلریدریک

سئو و تولید محتوا : شرکت نوآوران فرایند کیمیا

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *

محصولات مرتبط

اسید کرومیک | Chromic acid

اسید استیک

اسید کرومیک | Chromic acid

اسید فرمیک

اسید کرومیک | Chromic acid

اسید سولفوریک

اسید کرومیک | Chromic acid

اسید سیتریک

مقالات مرتبط

اسید کرومیک | Chromic acid

آبکاری آندی و اسید کرومیک