00982136303710 : شماره تماس

تهران اسید
» » اسید باطری | آب اسید
i-acidbatri.pdf [حجم: 378.79 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 37)
a-acidbatri.pdf [حجم: 359.79 کیلوبایت] ( تعداد دانلود: 60)

اسید باطری | آب اسید

اسید باطری | آب اسید

اسید باطری یا آب اسید

اسید باطری (اسید باتری) ترکیبی از سولفوریک اسید و آب مقطر است. اسید باطری در واقع همان اسید سولفوریک رقیق شده می باشد.

مشخصات محصول اسید باتری

  • نام محصول : اسید باطری.
  • نام های دیگر : آب اسید ، آب باطری، اسید باتری.

 بارگیری آب اسید (اسید باطری)

تولید و ساخت اسید باطری 

برای ساخت اسید باطری باید آب مقطر را وارد مخزن همزن دار یا میکسر نموده سپس اسید سولفوریک 98 درصد را با آن اضافه می نماییم. پس از این که عملیات به طور کامل انجام شد ماده ترکیبی را به مخزن اصلی منتقل می نماییم.

مشخصات باطری

باطری دستگاهی است که انرژی الکتریکی را در حالت شیمیایی در خود ذخیره می کند و هنگام نیاز می تواند از آن استفاده کند. به عبارتی برای تامین قدرت تجهیزات مصرف کننده در موقع خاموش بودن یا پایین بودن سرعت موتور بکار می رود. مقدار انرژی که یک باطری می تواند در خود ذخیره کند بستگی به ظرفیت باطری دارد که این ظرفیت بستگی به عوامل گوناگونی دارد. جهت با نگهداشتن ظرفیت باطری نیاز به سرویس و نگهداری ویژه ای دارد.

اسید موجود در باتری اتوموبیل چیست؟

مایع داخل باطری از مخلوط اسید سولفوریک و آب مقطر تهیه می شود. اسید سولفوریک یک اسید قوی است. در واقع اسید باطری اسید سولفوریک ضعیف می باشد.

اسید باطری چیست

قیمت خرید فروش اسید باطری 

اسید باطری نسبت به خلوص و کیفیت آن در بازار با قیمت های مختلفی عرضه می گردد. جهت اطلاع از قیمت خرید و فروش اسید باطری کیمیا تهران اسید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه اسید سولفوریک

سولفوریک اسید برای اولین بار توسط دانشمند ایرانی زکریای رازی در قرن نهم کشف گردید.اون این ماده را از طریق تقطیر خشک کانی هایی که شامل سولفات آهن (زاج سبز) و سولفات مس (کات کبود) بودند به دست آورد. بعد ها افراد دیگری مانند جان گلوبر ، جان روبک و جوزف گیلوساک روش های دیگری را برای تولید این ماده ارائه دادند.امروزه اسید سولفوریک در صنعت و تولید مواد شیمیایی مختلف کاربرد دارد بنابراین نیاز به روشی برای تولید بالا و مقرون به صرفه این ماده است. از واکنش SO3 با آب می توان اسید سولفوریک تولید کرد اما این روش به دلیل گرمازا بودن واکنش و وجود مشکلات در کنترل واکنش عملی نیست از این رو برای تولید این ماده از روش تماسی در مجاورت کاتالزور استفاده می شود.
در روش تماسی برای جلوگیری از مسموم شدن کاتالیزور مورد استفاده و قابلیت استفاده مجدد از آن که باعث کم شدن هزینه ها می شود ابتدا باید سولفیت و هوا را خالص کرد. از واکنش گوگرد با اکسیژن SO2 حاصل می شود :
S(s)+O2(g)—– >SO3(g)
در این مرحله در مجاورت کاتالیزور SO3 تشکیل می شود :
SO2(g)+O2(g)—– >2SO3(g)
این واکنش در دمای معمولی سرعت پایینی دارد به همین منظور واکنش را در محیطی با دمای ۴۰۰ تا ۷۰۰ درجه سانتیگراد انجام می دهند و برای واکنش از کاتالیزور وانادیم پنتوکسید (V2O5) استفاده می شود.
حال SO3 را به اسید سولفوریک غلیظ وارد می کنند که از این واکنش پیرو سولفوریک اسید بدست می آید :
H2SO4(l)+SO3(g)—– >H2S2O7(l)
اگر به پیرو سولفوریک اسید مقدار مشخصی آب اضافه گردد اسید با غلظت مورد نظر حاصل می شود :
H2S2O7(l)+H2O(l)—– >2H2SO4(l)

اسید باطری 

اسید باطری 1250 درجه

بهترین قیمت فروش اسید باطری 1250 درجه را از ما بخواهید. این محصول به صورت عمده نیز به فروش می رسد. جهت سفارش با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

کاربرد اسید باطری

بسته بندی اسید باطری

اسید باطری در گالن های 20 لیتری و بشکه های 220 لیتری موجود می باشد.

خطرات اسید باطری

اسید باطری یک ماده خطرناک و خورنده است که می تواند مشکلاتی نیز به وجود آورد پس باید به خطرات اسید باطری توجه ویژه ای نمود.

 کاربران گرامی می توانند جهت دانلود مطالب فوق روی لینک زیر کلیک نمایند. 

مقاله اسید کلریدریک

 

سئو و تولید محتوا : شرکت نوآوران فرایند کیمیا

 

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *

محصولات مرتبط

اسید باطری | آب اسید

الکترولیت باتری نیکل کادمیوم | آب باتری

اسید باطری | آب اسید

اسید سولفوریک | Sulfuric acid

اسید باطری | آب اسید

اسید کرومیک | Chromic acid